NAUJIENOS

„Europa tavo lėkštėje“ baigiamasis renginys

Kategorija:

Miestas:

Gegužės mėnesį „startavęs” ES programos „Veiklus jaunimas” projektas „Europa tavo lėkštėje” prasidėjo nuo Europos jaunimo savaitės minėjimo, o šį savaitgalį subūrė jaunimą iš visos Lietuvos į sostinėje vykusį projekto uždarymo renginį. Rietavo Eurodesk Lietuva atstovybei šiame renginyje atstovavo Rietavo atviro jaunimo centro direktorė Virginija Canino ir penki jaunuoliai: Lukas Kornelijus Vaičiakas, Goda Bumblytė, Milda Šlepavičiūtė, Goda Mažeikaitė ir Modesta Šleiniūtė.

Europos jaunimo savaitės veiklos, šio Eurodesk Lietuva vykdomo projekto rėmuose, suvienijo visas Eurodesk Lietuva atstovybes trylikoje Lietuvos miestų, tarp jų ir Rietavo. Jų metu jaunimas galėjo „paragauti“ ypač aktualių temų, susijusių su programa „Veiklus jaunimas“ vietinių iniciatyvų įgyvendinimu, projektų rezultatais bei jaunais žmonėmis. Pasibaigus šiai savaitei visos atstovybės savo miestuose vykdė informacines sesijas jaunimui apie Europos Sąjungos piliečių teises ir jaunų žmonių galimybes, o aktyviausi sesijų dalyviai buvo pakviesti vykti į finalinį projekto renginį Vilniuje.

Iš visos Lietuvos suvažiavę dalyviai dirbdami grupėse turėjo išskirtinę galimybę sužinoti apie Europos Parlamento informacijos biuro Lietuvoje kampaniją „Veik.Spręsk.Paveik“, AIESEC Lietuva organizaciją, Europos savanorių tarnybą, „Level up“ projektą ir įgyti praktinių žinių apie Europos jaunimo kortelę, kaip „parduoti“ savo idėją, studijas užsienyję, savanorystės naudą ir turėjo galimybę pabendrauti su Europos Savanorių Tarnybos savanore iš Prancūzijos, paklausyti jos pasakojimų, problemų, su kuriomis ji susiduria būdama svetimoje šalyje. Laisvalaikis taip pat nenuėjo veltui – jaunuoliai pamatė daug įžymių Vilniaus vietų, vakare bendravo neformaliai vieni su kitais ir atskleidė savo žinias protų mūšyje.

Antrą susitikimo dieną Vilniaus dailiųjų amatų asociacijoje jaunuoliai pasitelkę fantaziją vaizdavo savo įsivaizduojamą Europą tikrose lėkštėse. Rietaviškiai, vykę į šį renginį, labai džiaugėsi tokia galimybe pasisemti patirties ir dėkojo organizatoriams – Eurodesk Lietuva atstovybėms.

 

 Milda Šlepavičiūtė

Akimirkos iš Europos jaunimo savaitės:

https://www.youtube.com/watch?v=shdOhDxSweY

 


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Kviečiame išgirsti, paragauti, pajausti
Reklama