NAUJIENOS

„Po toršeru“ menotyrininkas Petras Šmitas

Kategorija:

Miestas:
2019 m. birželio 6 d. 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriaus (J. Janonio g. 9) pokalbių svetainėje „Po toršeru“  menotyrininkas Petras Šmitas ir Klaipėdos menininkų portretai jo vaizdaraščiuose.
Menotyrininkas ir miesto kultūros veidas  Petras Šmitas į Klaipėdą atvažiavo 1953 m. Tuomet jam buvo 11 metų. Jo akyse iš griuvėsių kėlėsi  ir augo Klaipėda. Kartu su juo augo ir jis pats.  P. Šmitas yra puikus Klaipėdos miesto istorijos liudytojas ir, žinoma,  miesto kultūrinio gyvenimo archyvo kūrėjas ir metraštininkas . Petro vaizdaraščiuose atgyja kultūros žmonių, poetų, aktorių, režisierių, tapytojų, politikų portretai ir duetai, grupinės kompozicijos, parodų atidarymo akimirkos, miesto šventės ir daugybė kitų dalykų, kuriuos jau gal ir primiršome.
Daugelio Petro nuotraukose užfiksuotų personažų jau nebėra - seniai juos išlydėjome kalnelin, bet fotografijose amžiams išsaugota jų šviesi atmintis, sukurti menai, surengtos parodos.
Kviečiame visus į susitikimą „Po toršeru“ su menotyrininku Petru Šmitu. Turėsite galimybę virtualiai pavartyti  Petro Šmito portretų fotoarchyvus ir padiskutuoti su menotyrininku apie Klaipėdos meno istorijos kūrimą, apie kultūrą ir apie gyvenimą, apie esamus ir jau išėjusius miesto šviesos nešėjus.

Birutė Skaisgirienė
Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto
viešosios bibliotekos Meno skyriaus vedėja

 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Muziejus – geriausia vieta mokytisJonui Svilainiui – 100

Jonui Svilainiui – 100

Vasario 8 dieną Didžiosios Kovos apygardos „B“ rinktinės Dieduko, Žaibo ir Audros būrių partizaną, buvusį politinį kalinį ir aktyvų politinių kalinių sukilimo 1953 m. Vorkutos lageryje dalyvį Joną Svilainį (Liūtą)...

Reklama