NAUJIENOS

„Šiaulietiškai televizijai – 30“.

Kategorija:

Miestas:
2019 m. spalio 17 d., ketvirtadienį, 17 val. Radijo ir televizijos muziejuje (Vilniaus g. 174, Šiauliai) – retrospektyva „Šiaulietiškai televizijai – 30“. Renginio metu bus rodomos ištraukos iš pirmosios laidos. Įėjimas nemokamas.
 
Prieš 30 metų, 1989 m. spalio 19 d. vietiniai ir respublikiniai laikraščiai anonsavo: „Rytoj – primoji Šiaulių televizijos laida“. Ir iš tiesų naktį iš ketvirtadienio į penktadienį, į eterį išėjo pirmoji šiauliečių televizijos laida.
Laida labai skyrėsi nuo to laikmečio televizinės produkcijos. Šiauliečiai tuo metu matė dvi Centrinės televizijos programas iš Maskvos ir vieną Respublikinės televizijos programą. Vien tas faktas, kad per televizorių rodė Šiaulius, miesto gyventojams buvo įdomus. Pirmiausia, ką padarė kūrybinė grupė – išėjo į gatvę ir pakalbino šiauliečius.
Dar viena priežastis, dėl kurios šiauliečiai prilipo prie ekranų – vakarietiški filmai ir vaizdo klipai. Televizija rodė tai, ko šiauliečiai iki tol nebuvo matę – laidos kūrėjai apsilankė kariniame dalinyje, pabuvojo blaivykloje, pakalbino venerinių ligų dispanserio direktorių, dalyvavo policijos reide (beveik laidos „Farai“ priešistorija). Laida buvo kitokia, nei buvo įpratusi matyti visuomenė.
 
Organizatorius – Šiaulių kino meno klubas
Pagrindiniai rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė
Partneris – Šiaulių „Aušros“ muziejus
 
Platesnė informacija skelbiama „Aušros“ muziejaus svetainėje – https://www.ausrosmuziejus.lt/Naujienos/retrospektyva-siaulietiskai-televizijai-30/

 
Informaciją teikia Šiaulių kino meno klubo pirmininkas
Viktoras Gundajevas tel. 861829932.

Jolita Kirkilaitė
Šiaulių „Aušros“ muziejaus
Ryšių su visuomene skyrius

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Kaip mokėmės siuvinėti atviruką

2 pamokėlėReklama