NAUJIENOS

„Studijų revoliucija“ rotaciją siūlo kas pusę metų

Kategorija:

 

Neformalus jaunimo judėjimas „Studijų revoliucija“ politikus ragina kuo greičiau spręsti Mokslo ir studijų įstatymo spragas, prieštaraujančias konstitucijai, o ne kelti papildomus viešus ginčus.

 

Studentų teigimu, tiek Švietimo ir mokslo ministro, tiek kai kurių socialdemokratų pareiškimai dėl susidariusios situacijos daugiau primena pigius viešuosius ryšius, o ne realias pastangas, kuriomis būtų siekiama pakeisti galiojančią rotacijos tvarką, prieštaraujančią šalies Konstitucijai.

 

„Rotacija turėtų būti vykdoma kas pusę metų kaip ir buvo anksčiau. Nėra jokios būtinybės komplikuoti buvusią tvarką, įvedant naują sumaištį į ją. Politikai turėtų šią problemą spręsti kuo operatyviau, susitarimo būdu, o ne kuriant laikinuosius įstatymus", – sako Ieva Kačinskaitė, viena iš „Studijų revoliucijos“ vadovų.

 

Jos teigimu, Prezidentės pasirašytas įstatymas buvo būtinas universitetų valdymo problemoms spręsti, tačiau rotacijos klausimas liko neišspręstas ir neišdiskutuotas, o viešoje erdvėje pasirodę politikų pareiškimai turi būti laikytini kaip jų asmeninės nuomonės, o ne jaunimo, nes nei viena, nei kita pusė su jais net nėra aptarę studentų pozicijos, dėl šio įstatymo.

 

„Nei su viena, nei su kita puse nesame kalbėję apie tai, tad politikų pasisakymai yra daugiau jų asmeninės nuomonės, o ne jaunimo interesų atstovavimas“, – pabrėžia Ieva.

 

Anot jos, situacija dėl Mokslo ir studijų įstatymo yra netgi tapusi kai kurių politikų rinkimų kampanijos dalimi.

 

„Turime surinkę beveik keturiasdešimt tūkstančių jaunimo parašų, kurie aiškiai pasakė, kas ir kaip turi būti keičiama. Tuo tarpu jaunimo nuomonės nenori girdėti ne tik ministras, bet ir jam oponuojantys politikai. Susidaro įspūdis, kad įstatymas yra kuriamas tik tam, kad būtų kuriamas, o ne atneštų realią naudą“, – sako I.Kačinskaitė.

 

Neformalus jaunimo judėjimas „Studijų revoliucija“ susikūrė pernai. Judėjimas siekė surinkti per penkiasdešimt tūkstančių parašų, kuriais būtų keičiamas Mokslo ir studijų įstatymas. Studentai sustabdė parašų rinkimai pernai gruodį, po Konstitucinio Teismo išaiškinimo, kuris įpareigojo keisti šį įstatymą dėl prieštaravimo Konstitucijai. Per nepilnus kelis mėnesius „Studijų revoliucija“ surinko beveik keturiasdešimt tūkstančių parašų.


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Šventinės edukacinės programos vaikams

Esperanto – tarsi išsigelbėjimo ratasReklama