NAUJIENOS

„Studijų revoliucija“ stabdo parašų rinkimą, sveikina KT nutartį

Kategorija:

Studentų interesams atstovaujantis judėjimas „Studijų revoliucija“ surinko arti 40 tūkst. parašų per nepilnus du mėnesius, reikalingus įstatymų pakeitimui registruoti. Anot vienos iš iniciatyvinės grupės vadovių Ievos Kačinskaitės, parašų rinkimas stabdomas, nes nebėra tam būtinybės po Konstitucinio Teismo priimto sprendimo.

„Konstitucinio Teismo nutartis tik patvirtino, kad aukštojo mokslo ir studijų reforma prieštaravo įstatymams. Sveikiname tokį teismo sprendimą ir tikimės kuo skubesnio jo įgyvendinimo“, - sako I. Kačinskaitė.

Jos teigimu, per 40 darbo dienų buvo surinkta beveik 40 tūkstančių parašų, kurių skaičius neabejotinai būtų perkopęs 60000 per du mėnesius.

„Ši mūsų iniciatyva tik parodė, kad studentai turi tvirtą nuomonę ir nori būti aktyvūs švietimo sistemos formavime, o ne pasyviai stebėti. Nė kiek neabejoju, kad jei ne Teismo išaiškinimas, būtume surinkę parašų daugiau nei reikia“,- sako ji.

„Studijų revoliucija“ lapkričio mėnesį  pradėjo parašų rinkimą, būtiną įstatymų pakeitimui. Studentai siekė pakeisti esamą Mokslo ir studijų įstatymą, reglamentuojantį  studentų rotaciją, mokėjimo už studijas tvarką. Anot studentų, šis įstatymas prieštaravo Konstitucijai bei buvo žalingas Lietuvai.

„Rotacijos principai visiškai neadekvatūs. Patekęs į mokamą vietą, pakilti į nemokamą realiai galėjo tik sumažėjus studentų skaičiui kurse“,- sako “Studijų revoliucijos“ vadovė Eglė Bačionytė.

Anot jos,  artimiausią mėnesį studentai akylai stebės priimto Teismo sprendimo įgyvendinimą bei ragina Švietimo ir mokslo Ministrą Gintarą Steponavičių kuo greičiau įgyvendinti priimtą Teismo sprendimą.

„Nutarties įgyvendinimas bus savotiškas ministro kompetencijos įrodymas. Norim tikėti, kad vilkinimo nebus ir įstatymams prieštaraujanti tvarka bus panaikinta nedelsiant“, - sako E. Bačionytė.

Jos teigimu, jau artimiausią mėnesį studentai imsis naujų projektų, susijusių su švietimo reformos problemomis. „Studijų revoliucija“ – neformalus studentų judėjimas, aktyviai  dalyviausiantis švietimo sistemos formavime. Šiuo metu judėjimas vienija per 3500 narių.

Eglė Bačionytė


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Muziejus – geriausia vieta mokytisJonui Svilainiui – 100

Jonui Svilainiui – 100

Vasario 8 dieną Didžiosios Kovos apygardos „B“ rinktinės Dieduko, Žaibo ir Audros būrių partizaną, buvusį politinį kalinį ir aktyvų politinių kalinių sukilimo 1953 m. Vorkutos lageryje dalyvį Joną Svilainį (Liūtą)...

Reklama