NAUJIENOS

„Titnaginių kirvukų“ triumfas

Kategorija:

Miestas:
XII-ajame „Auksinio proto“ sezone Trakų viešojoje bibliotekoje jau sužaisti 8 žaidimai, liko – 5. Akivaizdūs sezono lyderiai – „Protoriaus“ komanda, šįsyk nusileido „Titnaginiams kirvukams“, kurie ne tik iškovojo pergalę (pirmąją šiame sezone!), surinkę 68 taškus ir atsakę į ketvirtojo turo bonus klausimą, tačiau ir jų deleguotas žaidėjas Saulius Zalys pasirodė bibliotekoje pasipuošęs „Auksinio proto“ ženkliuku po dalyvavimo protmūšio TV žaidime, kurį sėkmingai sužaidė ir perėjo į antrą etapą (transliaciją televizijos ekrane išvysime gruodžio mėnesį). Matyt, sėkmė žydrajame ekrane inspiravo ir komandinį triumfą aštuntojo žaidimo metu bibliotekoje. Sveikiname nugalėtojus ir didžiuojamės puikiu pasirodymu didžiajame ekrane!
 Antroji vieta atiteko „Protoriaus“ komandai, kuri surinko 64 taškus ir atsakė į penktojo turo bonus klausimą, tretieji liko „Išmanieji protai“, surinkę 48 taškus, ketvirtieji – „Pozityvūs Trakai“, surinkę 42 taškus.
Šiame žaidime komandoms teko įveikti muzikinius klausimus ir atrasti įvairias sąsajas, pakeliauti po JAV bei prisiminti įvairius vandens telkinius. Vakaras, kaip visada, buvo kupinas įdomių klausimų, išminties ir puikių emocijų!
Pilna aštuntojo žaidimo rikiuotė: https://www.auksinisprotas.lt/gyvu-zaidimu-rezultatai/
PAVYZDINIAI ŽAIDIMO KLAUSIMAI:
KLAUSIMAS: Komikas Mantas Stonkus pusiau juokais, pusiau rimtai sako, kad labai bijo JŲ, todėl apsipirkinėja tik pigu.lt puslapyje. Kas JOS?
ATSAKYMAS: VARLĖS. Mantas Stonkus paniškai bijo varlių, todėl juokauja, kad internetinėje parduotuvėje varle.lt neapsipirkinėja, o tą daro tik pigu.lt.
Šaltinis: https://youtu.be/W4f6CUefbWc?t=1523
KLAUSIMAS: Atlanto vandenyną anglakalbiai kiek sarkastiškai vadina JUO, taip norėdami pabrėžti artimas JAV ir Jungtinės Karalystės kultūras ir panašias kalbas. Tiesa, ne visi JIE maži – pavyzdžiui, didžiausias pasaulyje Voltos JIS užima daugiau nei 8 000 kvadratinių kilometrų. Kas JIS?
ATSAKYMAS: TVENKINYS. Kadangi JAV ir Jungtinė Karalystė yra tokios panašios (tam tikrose sferose), juokaujama, kad jas skiria tvenkinys – taip žargoniškai vadinamas Atlanto vandenynas. Aišku, ne visi tvenkiniai maži – Voltos tvenkinys užima maždaug aštuonis su puse tūkstančio kvadratinių kilometrų.
Šaltinis: https://www.urbandictionary.com/define.php?term=across%20the%20pond

KLAUSIMAS: Gydytojas Adam Kay kartą tik pabaigęs operaciją pastebėjo, kad yra nuo galvos iki kojų aptaškytas krauju, ir pradėjo svarstyti galimybę pasinaudoti šia netikėta aplinkybe, nes tądien jam, kaip ir daugeliui kitų, buvo reikalingas JIS. Dviem žodžiais atsakykite – kas yra JIS?
ATSAKYMAS: HELOVINO KOSTIUMAS. Gydytojas ruošėsi vakare eiti į Helovino vakarėlį, bet jau nebeturėjo pakankamai laiko užsukti namo persirengti. Gausiai apšlakstyti krauju darbo drabužiai atrodė tikrai kraupiai, ir dėl to visai tiko šia proga.
Šaltinis: https://flibusta.is/b/530418/read
Dėkojame visiems dalyviams už vakarą!
 
Akvilė Narbutienė,
Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė
Reklama