NAUJIENOS

Paskaita apie senovės Egipto mirusiųjų knygą

Kategorija:

Miestas:
Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus  M. Žilinsko dailės galerijoje, Nepriklausomybės a. 12, Kaune, balandžio 25 d., ketvirtadienį, 17.30 val.
kviečiame į paskaitą „Senovės Egipto Mirusiųjų knyga“.
 
Renginio metu Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto Istorijos katedros lektorius egiptologas dr. Tadas Rutkauskas pristatys Mirusiųjų knygos reikšmę, atsiradimą bei jos turtingas vaizdinių plotmes muziejaus „Senovės pasaulio dailės“ ekspozicijoje pristatomų objektų kontekste.
 
Iš turtingos Senovės Egipto pomirtinės literatūros tekstų už egiptologijos ribų labiausiai žinoma vadinamoji Mirusiųjų knyga. Ši pirmoji pasaulyje iliustruota knyga – tai rinkinys įvairių trumpesnių ir ilgesnių magiškų tekstų, kurie jų savininką ar savininkę apsaugo nuo įvairių pavojų Anapilyje ir, nugalėję laiką ir erdvę, jie gali pasiekti dievų pasaulį. Nacionaliniame M. K.Čiurlionio dailės muziejuje saugomas ne tik vienintelis Lietuvoje Mirusiųjų knygos papiruso fragmentas, bet ir įvairūs kiti objektai, susiję su šia knyga bei liudijantys senovės egiptiečių pomirtinio gyvenimo idėjas.
 
Įėjimas nemokamas.
 
 
Maloniai kviečiame atvykti.

 

Pinu trispalvę

Žygis Pagramančio regioniniame parke

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija VingrienėReklama