NAUJIENOS

Telšių miesto vardas skambėjo Europos Parlamente Briuselyje

Kategorija:

Miestas:

Spalio 15 d. Europos Parlamente atidaryta Telšių rajono savivaldybės ir Vilniaus Dailės Akademijos Telšių fakulteto parengta paroda „Meno ženklai Žemaitijos sostinėje“. Parodą atidarė jos iniciatorius europarlamentaras Justas Vincas Paleckis ir Telšių rajono savivaldybės meras Vytautas Kleiva. Atidaryme taip pat dalyvavo Europos Parlamento Socialistų ir demokratų frakcijos pirmininkas Hanes Svoboda, europarlamentarai iš Lietuvos Laima Liucija Andrikienė, Vilija Blinkevičiūtė, Juozas Imbrasas, Vytautas Landsbergis, Algirdas Saudargas, Justina Vitkauskaitė Bernard ir kt.

 

Spalio 14—18 d. Briuselyje veikusioje parodoje buvo pristatytas informacinis stendas apie Žemaitiją ir Telšių rajoną, eksponuojamos Vilniaus Dailės Akademijos Telšių fakulteto dėstytojų doc. Pranciškaus Balčiūno, prof. Algirdo Žebrausko fotografijos, kuriose vaizduojami meno objektai Telšių mieste, bei prof. Romualdo Inčirausko metalo plastikos kūriniai: „Žemaitijos girnapusės (keturių darbų ciklas)“, „Dvyniai“, „Ganiava“. Per visą savaitę paroda pritraukė tūkstančius Parlamento darbuotojų ir svečių.

„Per dešimt Lietuvos narystės Europos Sąjungoje metų Žemaitija, ypač jos sostinė Telšiai, pasikeitė neatpažįstamai. Žemaičių kūrybiškumo ir Europos Sąjungos lėšų dėka Telšiai virsta muziejumi po atviru dangumi, o vaizdingos Masčio ežero pakrantės konkuruoja su kurortais“, — atidarymo iškilmėse kalbėjo J. V. Paleckis. Telšių rajono savivaldybės meras Vytautas Kleiva parodos atidaryme pasidžiaugė, kad Telšių vardas ir Žemaitija skamba ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Šiais metais turizmo ekspertai, įvertinę Telšių miesto atvirumą keliautojams ir turizmo infrastruktūros adaptavimą, Telšių rajono savivaldybės pateiktą projektą „Septynių kalvų miesto paslaptys“ paskelbė Lietuvos turizmo traukos vietove 2013 ir Europos Komisijos projekto EDEN nugalėtoju. Telšių miestas pateko į Europos turistinį žemėlapį, bus pristatomas visoms šalims Europos turizmo forumo metu, Europos Komisijos interneto puslapiuose, įvairiuose leidiniuose bei šalies ir užsienio parodose. Telšiai taip pat bus pakviesti įsijungti į EDEN asociacijos veiklą.

Parodą pasveikino ir EP Socialistų ir demokratų frakcijos pirmininkas Hanes Svoboda. Jis sakė, kad Parlamente dirba daug lietuvių, kilusių iš Žemaitijos. Jie vertinami kaip darbštūs, atkakliai siekiantys tikslo žmonės. Parodos atidaryme pirmą kartą Europos Sąjungos himnas buvo atliekamas ypatingu žemaitišku instrumentu — skrabalais. Jais skambino virtuozas Regimantas Šilinskas.

Jurgita Armalienė

Mero patarėja ryšiams su visuomene


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Kviečiame išgirsti, paragauti, pajausti
Reklama