NAUJIENOS

20 metų Unesco pasitikėjimo

Kategorija:

Miestas:

2020–ieji metai paskelbti UNESCO pasaulio paveldo Lietuvoje metais. Šie metai Kuršių nerijos nacionaliniam parkui ypatingi tuo, kad jau 20 metų Kuršių nerija yra viena iš UNESCO saugomų teritorijų. 

Kuršių nerijos autentiškumas yra žmogaus ir gamtos sąveikos suformuotas kultūrinis kraštovaizdis, kurio vertingiausi elementai ir ypatumai yra jūrinio paveldo, gamtos ir žmogaus sukurtas kultūrinis kraštovaizdis. 

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija, bendradarbiaudama su partneriais įgyvendinant Vyriausybės patvirtintą UNESCO pasaulio paveldo Lietuvoje metų minėjimo programą, organizuos tarptautinę konferenciją „Bendrasis paveldas – bendros žinios: kultūrinis Kuršių nerijos kraštovaizdis praeityje ir dabar“ ir vykdys įvairias edukacines programas apie Kuršių nerijos kultūrinį kraštovaizdį, materialiąsias ir nematerialiąsias vertybes. 

Siekiant sudaryti galimybes sužinoti daugiau apie unikalų UNESCO saugomą paveldą bus rengiamas ir išleistas vadovas apie Kuršių neriją, įtraukiant lietuviškąją ir rusiškąją dalis.

Kuršių nerijos nacionalinis parkas prisidės ir prie kitų UNESCO pasaulio paveldo dienos minėjimo renginių, kuriais bus siekiama supažindinti visus besidominčius su tradicinėmis medžiagomis ir naudojamomis technologijomis UNESCO pasaulio paveldo pastatų tvarkyboje ir atskleisti Kuršių nerijos unikalumo vertę.

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos informacija


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus VareikisReklama