NAUJIENOS

2019 spalio 11 d. 17.00 val. Biržų krašto muziejus „Sėla“ kviečia į parodos „Keramikos ir muzikos sintezė“ atidarymą.

Kategorija:

Miestas:
Parodoje pristatomi lietuvių ir latvių keramikų tarptautinio simpoziumo Ramygaloje metu sukurti keramikiniai muzikos instrumentai.
Keramikos simpoziumus Panevėžio rajono miestelyje Ramygalos klubas „Savos erdvės“ organizuoja ir vykdo nuo 2010 metų. Šių metų simpoziumas „Keramikos ir muzikos sintezė“ išskirtinis tuo, kad keramikai, atvykę iš Panevėžio, Biržų, Kupiškio, Merkinės, Ukmergės, Anykščių, Vilniaus ir kaimyninės Latvijos kurė muzikinius instrumentus, mokėsi jais groti, mokė lipdyti suaugusius ir pačius jauniausius bendruomenės narius – Ramygalos lopšelio – darželio ,,Gandriukas“ auklėtinius.
Muzikos instrumentų kūrimas – senas tradicijas turintis žmonijos palikimas. Jų kūrimas iš molio ir pristatymas visuomenei puikiai atitinka klubo „Savos erdvės“ koncepciją: atkurti pamirštas, tęsti senąsias ir puoselėti naujas keramikos meno tradicijas Ramygalos krašte. Kurdami muzikinius instrumentus, keramikai rinkosi degimo techniką, molio masę. „Savų erdvių“ keramikos dirbtuvėse yra juodosios ir raugo keramikos malkinės krosnys, bei dujinė ir elektrinė keramikos krosnelės.
Simpoziumą iš dalies rėmė Lietuvos kultūros taryba ir Panevėžio rajono savivaldybė.
Paroda „Keramikos ir muzikos sintezė Biržų krašto muziejuje veiks iki lapkričio 10 d.Lina Kuncytė
Biržų krašto muziejaus „Sėla“
Komunikacijos ir parodų skyriaus vedėja

 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė


Reklama