NAUJIENOS

2020 m. kovo 2–31 d.

Kategorija:

Miestas:
 KONCERTAI   VILNIUJE
 
Kovo 4 d., trečiadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje
Orkestro muzikos koncertas „Užburiantis virtuoziškumas“
LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS
Solistas ROMAN KIM (smuikas)
Dirigentas ROBERTAS ŠERVENIKAS
Programa: JOHANN SEBASTIAN BACH – Koncertas smuikui ir orkestrui d-moll, BWV 1052R; GIOACCHINO ROSSINI – Sonata styginiams Nr. 3 C-dur; GIUSEPPE TARTINI – Sonata smuikui ir fortepijonui g-moll, B. g5 („Velnio treliai“, Hugo Kauderio aranžuotė); LUIGI BOCCHERINI – Simfonija Nr. 13 B-dur, G. 497; NICCOLÒ PAGANINI – „Cantabile“ D-dur, op. 17; ROMAN KIM – „I Brindisi“ smuikui ir styginių orkestrui
Lietuvos kamerinis orkestras, diriguojamas Lietuvos nacionalinės premijos laureato Roberto Šerveniko, muzikuos su Romanu Kimu, Kazachstane gimusiu totorių, baltarusių ir korėjiečių kilmės smuikininku, reziduojančiu Vokietijoje.
R. Kimas pasirodymus rengia Ispanijoje, Izraelyje, Italijoje, Rusijoje, Pietų Korėjoje, Vokietijoje, tokiose koncertų salėse kaip Kelno filharmonija ir Hamburgo „Laeiszhalle“. Muzikas koncertavo su NDR ir Maskvos simfoniniais orkestrais, Halės „Staatskapelle“ ir kitais kolektyvais. Jo atlikimas pasižymi netikėtais interpretacijos posūkiais, nauju žvilgsniu į tradicinį romantinį repertuarą. Bene labiausiai įkvepiančiu kompozitoriumi smuikininkui lieka legendinis virtuozas Niccolò Paganini. Be to, R. Kimas rašo muziką ir kuria įspūdingas įvairių kūrinių aranžuotes smuikui solo. Viena įdomiausių jo pastarųjų metų kompozicijų – parafrazė „I Brindisi“ (Giuseppe’s Verdi operos „Traviata“ temomis), kuri skambės ir šiame koncerte. Ekstravagantiški atlikėjo vaizdo klipai „Youtube“ platformoje pritraukia tūkstančius peržiūrų.
Koncerte skambės kompozitorių, kurie taip pat buvo atlikėjai virtuozai, kūriniai: Johanno Sebastiano Bacho Koncertas smuikui ir orkestrui d-moll, BWV 1052R, Giuseppe’s Tartini Sonata „Velnio treliai“, Niccolò Paganini „Cantabile“, Luigi Boccherini Simfonija B-dur ir kiti.
Bilietai – 10, 15, 20, 30 Eur
 
Kovo 7 d., šeštadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje
Orkestro muzikos koncertas „Didieji vokiečių romantikai“
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Solistas KIAN SOLTANI (violončelė)
Dirigentė GIEDRĖ ŠLEKYTĖ
Programa:  RICHARD WAGNER – Preliudas (įžanga) ir „Izoldos mirtis“ iš operos „Tristanas ir Izolda“; ROBERT SCHUMANN – Koncertas violončelei ir orkestrui a-moll, op. 129; JOHANNES BRAHMS – Simfonija Nr. 4 e-moll, op. 98
Šio koncerto neabejotina pažiba – jaunosios kartos lietuvių dirigentė Giedrė Šlekytė, 2016–2017 m. pakviesta eiti Klagenfurto miesto teatro orkestro pirmosios kapelmeisterės pareigas. Tuo metu dar nė trisdešimties neturinti dirigentė užsienio spaudoje buvo pristatoma taip: „Baltijos šalys nepaliauja mūsų stebinti išskirtinomis ir ryškiomis meninėmis asmenybėmis!“ Su dirigente šįvakar muzikuoja violončelininkas Kianas Soltani iš Irano, apie jį įtakingasis „The Washington Post“ yra vaizdingai rašęs: „Jo violončelė skleidžia turtingą ir sodrų karamelės aromatą, o jis pats griežia taip lengvai ir šiltai, kad orkestras seka paskui tarsi aureolė aplink žvakės liepsną.“ Kartu su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru šie muzikai pristato Roberto Schumanno Koncertą violončelei. Tai kūrinys, parašytas 1850 m. ir priklausantis vėlyvajam Schumanno kūrybos laikotarpiui. Lemtinga nervų liga jau buvo pasireiškusi, todėl kompozitorius ištisas savaites negalėjo kurti, o kai jautėsi geriau, dirbo karštligiškai. Per šešias dienas jis sukūrė Koncerto eskizus, dar po aštuonių dienų partitūra buvo baigta. Svarbi vieta šiame kūrinyje tenka solistui – pagrindinė įtampa glūdi violončelės „vidiniame monologe“. Greta šios kompozicijos – jausminga ir beribės aistros kupina Richardo Wagnerio operos „Tristanas ir Izolda“ muzika bei Johanneso Brahmso paskutinioji, Ketvirtoji simfonija, vienas didingiausių šio kompozitoriaus kūrinių, kuriame savitai dera bemaž antikinis grožis ir rūsčios gyvenimo tikrovės atspindžiai.
Bilietai – 10, 15, 20, 30 Eur
 
Kovo 8 d., sekmadienį, 12 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje
Koncertas visai šeimai „Varpų magija“
Rankinių varpų ansamblis ARSIS
Meno vadovas ir dirigentas Aivar Mäe
Programoje „Nuo Bacho iki Pärto“ – Johann Sebastian Bach, Georg Friedrich Händel, Piotr Čaikovskij, Fryderyk Chopin, Heino Eller, Tõnu Kõrvits, Arvo Pärt ir kiti
Jau ne kartą Nacionalinėje filharmonijoje viešėję ir vėl laukiami svečiai rankinių varpų ansamblis „Arsis“ iš Estijos. Šie varpininkai daugiau nei šimtu varpų groja įvairią muziką – ir populiarių klasikinių kūrinių aranžuotes, ir originalias kompozicijas.
Šis estų kolektyvas, įkurtas ir vadovaujamas Aivaro Mäe (taip pat jis yra operos ir baleto teatro „Estonia“ generalinis direktorius), gyvuoja daugiau kaip 20 metų. Ansamblio nariai groja įspūdinga varpų kolekcija, pagaminta JAV. Be pagrindinės atlikėjų grupės, įkurti ir „Arsis“ jaunimo ansambliai bei varpininkų mokyklos Taline ir Tartu.
„Arsis“ gastroliuoja visame pasaulyje: daugelyje Europos šalių, taip pat Kanadoje, JAV, Pietų Afrikoje, Kinijoje, Libane. Ansamblis dalyvavo daugelyje muzikos festivalių, tarp jų – Otavos kamerinės muzikos Kanadoje, Šlėzvigo-Holšteino Vokietijoje, „Probaltica“ Lenkijoje, Baltijos muzikos festivalyje Kinijoje, Al Bustano Libane ir kituose.
Bilietai – 6, 8, 10 Eur
 
Kovo 8 d., sekmadienį, 16 val. Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje
Kamerinės muzikos koncertas „68 Min. M.“
Ansamblis MUSICA HUMANA
Solistai:
MYKOLAS BAZARAS (bosas), MOTIEJUS BAZARAS (klavišiniai), BENEDIKTAS BAZARAS (mušamieji)
Programoje – Wolfgang Amadeus Mozart ir improvizacijos
Šiame koncerte su ansambliu „Musica humana“ pasirodys muzikinės dinastijos atstovai – broliai Motiejus, Mykolas ir Benediktas Bazarai. Tai bus kiek neįprastas filharmonijos koncertas – girdėsime daug Wolfgango Amadeus Mozarto ir daug improvizacijų!
Visi trys broliai yra pianistai, tačiau jiems nesvetimos įvairiausios muzikinės veiklos sritys. Motiejus Bazaras, plėsdamas savo muzikinių interesų ratą kaip plataus profilio pianistas klavišininkas, nuolat groja džiazo, roko ir kitokių stilių grupėse, dalyvauja festivaliuose ir muzikiniuose projektuose, užsiima aranžavimu bei kompozicija. Prie įvairių kūrybinių idėjų plėtotės bei įgyvendinimo prisideda ir puiki komanda – broliai multiinstrumentininkai Mykolas ir Benediktas. Nuo mažens supamas muzikuojančių tėvų ir brolių, Mykolas neatsispyrė pagundai išbandyti ir kitų instrumentų – bosinės gitaros ir kontraboso – teikiamas galimybes. Benediktas ne kartą pelnė laureato diplomus įvairiuose konkursuose. Dar viena reikšminga jo veikla – fortepijonų derinimas ir restauravimas. Visi broliai aktyviai dalyvauja kolektyvų „Broliai Bazarai“, „Bazarai JazzTrain“ veikloje.
O ką slepia paslaptingas koncerto pavadinimas „68 Min. M.“? Programos sumanytojas, ansamblio „Musica humana“ vadovas Robertas Beinaris sako, kad raidė M turi daug galimybių – gal tai 68 minutės muzikos, gal Mozarto, o gal net – moterims? Juk tai kovo 8-osios popietė!
Bilietai – 8, 10 Eur
 
Kovo 14 d., šeštadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje
Orkestro muzikos koncertas „Nuo Bacho iki Glasso“
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Solistas SERGEJ KRYLOV (smuikas)
Dirigentas ZHANG GUOYONG
Programa:
JOHANN SEBASTIAN BACH – Pasakalija ir fuga c-moll (Leopoldo Stokowskio orkestruotė)
PHILIP GLASS – Koncertas smuikui Nr. 1
SERGEJ RACHMANINOV – Simfonija Nr. 3 a-moll, op. 44
Su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru muzikuoja kito LNF kolektyvo – Lietuvos kamerinio orkestro meno vadovas ir dirigentas Sergejus Krylovas, šįvakar pasirodantis smuikininko solo amplua ir pasirinkęs gana originalų šiuolaikinį kūrinį – amerikiečių minimalisto, Lietuvoje pastaruoju metu dažnai viešinčio ir lietuviškų šaknų turinčio kompozitoriaus Philipo Glasso Pirmąjį koncertą smuikui. Šį kūrinį rašydamas P. Glassas nepaliaujamai galvojo apie savo garbaus amžiaus tėvą, palikusį pasaulį dar prieš šešiolika metų. „Rašydamas šį kūrinį 1987 metais, vis galvojau – noriu sukurti tokią muziką, kuri patiktų mano tėčiui. [...] Jis buvo iš tų sumanių vyrukų, kurie net ir neturėdami jokio muzikinio išsilavinimo yra pagrindiniai koncertų salių lankytojai.“ Ilgainiui Koncertas smuikui tapo vienu populiariausių amerikiečių kūrėjo opusų.
Šį vakarą prie dirigento pulto stoja Lietuvos klausytojams jau pažįstamas kinų maestro, Šanchajaus operos teatro vyriausiasis dirigentas, Čingdao simfoninio orkestro meno vadovas bei Šanchajaus konservatorijos Dirigavimo katedros vedėjas ir profesorius Zhangas Guoyongas. Šįvakar su filharmonijos orkestru maestro atlieka barokiškai išdailintą Johanno Sebastiano Bacho Pasakalijos ir fugos c-moll versiją orkestrui (kurią 1922 m. parengė legendinis batutos meistras Leopoldas Stokowskis) bei monumentalią rusų kompozitoriaus Sergejaus Rachmaninovo Trečiąją simfoniją. Tai priešpaskutinis S. Rachmaninovo kūrinys, itin ryškiai atskleidžiantis tragiškąjį kompozitoriaus talentą.
Bilietai – 15, 20, 30, 40 Eur
 
Kovo 15 d., sekmadienį, 12 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje
Miuziklas vaikams ir visai šeimai „Sidabrinis Ežerinis“
Ansamblis MUSICA HUMANA
Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos choras VIVA VOCE
(vadovai Raimondas Katinas, Virginija Katinienė)
Senosios muzikos ir šokio ansamblis FESTA CORTESE
Solistai: Karalaitė – DOVILĖ KAZONAITĖ (sopranas), Ežerinis – VAIDAS BARTUŠAS (kontratenoras), Vandenė – SIMONA LIAMO
Personažai: Teatro vadovas – KRISTUPAS KAVALIAUSKAS, Sraigė – GIEDRĖ POPULAIGĖ, Vėžys – EVALDAS PETKUS, Mama – GINTARĖ KUDARAUSKAITĖ, Tėvas – MINDAUGAS LINKAITIS, Mėsininkutis – ANDRIUS BUTKYS
Kompozitorė VAIDA STRIAUPAITĖ-BEINARIENĖ
Dirigentas ROBERTAS BEINARIS
Eiliuoto teksto autorė ALMA KAROSAITĖ
Režisierius KRISTUPAS KAVALIAUSKAS
Programoje – Vaidos Striaupaitės-Beinarienės miuziklas „Sidabrinis Ežerinis“ Aldonos Liobytės stilizuotos lietuvių pasakos „Ežerinis“ motyvais
Kompozitorė Vaida Striaupaitė-Beinarienė sukūrė miuziklą „Sidabrinis Ežerinis“ pagal Aldonos Liobytės stilizuotą pasaką. Šio kūrinio pagrindinė mintis dabar yra labai aktuali ir skatina susimąstyti – apie laiką, kurį mes skiriame savo artimiausiems žmonėms, apie vaiko ištvermę ir drąsą, apie kantrybę, užsibrėžtą tikslą ir atkaklumą jo siekiant. Kartu pasaka „Ežerinis“ kupina vandens pasaulio paslapčių, ryškių spalvų ir įdomių bei nuotaikingų personažų.
„Kažin kur, labai toli, gal net prie Siesarties ežero, gyveno berniukas, Ežeriniu pramintas. Mat kur buvęs, kur nebuvęs jis vis vandens laikėsi, tarytum kas jį būtų apžavėjęs. Mama vis baiminosi, kad vaiko į gelmę neįtrauktų Vandenė. Bet nei vėjai nupūtė, nei banga nuplukdė, nei Vandenė įtraukė, tik iškeliavo berniuko tėveliai svetur duonos pelnytis, Ežerinį palikę vieną prie ežero...“ O norėdami sužinoti, kaip sekėsi Ežeriniui ir kuo pasaka baigėsi, turėsite ateiti į koncertą visai šeimai!
Bilietai – 6, 8, 10 Eur
 
Kovo 15 d., sekmadienį, 16 val. Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje
Kamerinės muzikos koncertas „Vien tik Beethovenas“
Ludwigo van Beethoveno 250-osioms gimimo metinėms
VALSTYBINIS VILNIAUS KVARTETAS
Dalyvauja: ARNOLDAS GURINAVIČIUS (kontrabosas), VYTAUTAS GIEDRAITIS (klarnetas), JULIUS KLIMAVIČIUS (fagotas), INDRĖ KULEŠEVIČIENĖ (valtorna)
Programa:
LUDWIG VAN BEETHOVEN – Styginių kvartetas Nr. 10 Es-dur, op. 74 („Harfenquartett“); Septetas Es-dur, op. 20
Tai pirmasis filharmonijos koncertas, kurio programa skirta Ludwigo van Beethoveno 250-osioms gimimo metinėms. Šio muzikos genijaus mirties diena yra žinoma, o apie gimimo dieną galima tik spėlioti: jis buvo pakrikštytas 1770 m. gruodžio 17 d. neišlikusioje Šv. Remigijaus bažnyčioje Bonoje. Tais laikais buvo įprasta kūdikį krikštyti antrą arba trečią dieną po gimimo. Šiemet visas muzikos pasaulis plačiai mini šią kompozitoriaus sukaktį.
Beethoveno styginių kvartetai atspindi šio kūrėjo meninės raiškos pakopas nuo ankstyvųjų kūrybos bandymų iki itin brandaus šio žanro įprasminimo. Valstybinis Vilniaus kvartetas grieš Styginių kvartetą Nr. 10 Es-dur, op. 74. Klausant šios muzikos peršasi mintis, kad mums žinomas kompozitorius tribūnas nugrimzta į savo subjektyvius išgyvenimus: meilę, ilgesį, neišsipildžiusias viltis. Pavadinimą „Harfenquartett“, arba „Arfos“, suteikė natų leidėjas, atkreipdamas dėmesį į pirmos dalies pizzicato, kuris primena arfos garsus. Kvartetas parašytas 1809-aisiais, tais pačiais metais Beethovenas sukūrė Koncertą fortepijonui Nr. 5 Es-dur, „Imperatoriškąjį“, op. 73, ir pradėjo rašyti Sonatą fortepijonui Nr. 26, Es-dur, op. 81a („Atsisveikinimo“).
Septetą Es-dur, op. 20, kvarteto muzikai atliks pasitelkę bendraminčius: Vytautą Giedraitį (klarnetas), Julių Klimavičių (fagotas), Indrę Kuleševičienę (valtorna), Arnoldą Gurinavičių (kontrabosas). Šį opusą Beethovenas kūrė 1799 m., kitais metais jis buvo atliktas pirmą kartą ir dedikuotas imperatorienei Marijai Teresei. Septetas nuo pat jo atsiradimo tapo labai populiarus, aranžuotas įvairioms instrumentų sudėtims.
Bilietai – 8, 10 Eur
 
Kovo 21 d., šeštadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje
Orkestro muzikos koncertas „Garsai ir spalvos“
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Solistė ONUTĖ GRAŽINYTĖ (fortepijonas)
Dirigentas MODESTAS PITRĖNAS
Programa:
GEORGE ENESCU – „Rumuniškoji rapsodija“ Nr. 1 A-dur, op. 11
ALEKSANDR SKRIABIN – Koncertas fortepijonui ir orkestrui fis-moll, op. 20
SERGEJ PROKOFJEV – Simfonija Nr. 7 cis-moll, op. 131
Su maestro Modesto Pitrėno vadovaujamu Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru šį vakarą muzikuoja šiuo metu Vokietijoje studijuojanti jaunosios kartos lietuvių pianistė Onutė Gražinytė, pastaruoju metu sulaukianti vis daugiau kritikų įvertinimų ir profesionalų atsiliepimų, nuolatos kviečiama koncertuoti ir pasirodyti festivaliuose, šiuo metu jau galinti pasigirti net dešimties nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatės diplomais. 2018 m. jai buvo įteikta žymaus kinų pianisto Haiou Zhango premija, atvėrusi galimybę pasirodyti daugiau kaip dešimtyje Vokietijos, Italijos, Kinijos koncertų salių, o kitais metais surengti debiutinį koncertą Bukstehudės vasaros festivalyje. Lietuvos publikai jaunoji pianistė paskambins rusų kompozitoriaus Aleksandro Skriabino Fortepijoninį koncertą: tai buvo pirmas 24 metų autoriaus kūrinys orkestrui ir vienintelis koncertas visame jo palikime, jam būdingi šopeniški sąskambiai ir lyrizmas. Pasakojama, kad 1915 m. Skriabinui mirus, jam atminti surengtose gedulo iškilmėse Sergejus Rachmaninovas skambino šio veikalo fortepijono partiją.
Taip pat šio vakaro programoje – dvi kontrastingos ir originalios XX a. muzikinės partitūros. Tai bene žymiausio XX a. rumunų kompozitoriaus, smuikininko virtuozo, pianisto ir dirigento George’o Enescu „Rumuniškoji rapsodija“ Nr. 1 – vienas populiariausių jo kūrinių, kuriame rumunų folkloro savitumas siejamas su to meto prancūzų simfoninei muzikai būdingu orkestruotės puošnumu ir spalvingumu. Koncertą apibendrina Sergejaus Prokofjevo Septintoji simfonija – paskutinis šio autoriaus simfoninis veikalas, iš kitų kompozitoriaus simfonijų išsiskiriantis lyrizmu ir jaunatviška gaiva, be dramatinių kolizijų, kovos ir konfliktiškų susidūrimų, bet veikiau išaukštinantis meilę ir gyvenimą, taurumą ir grožį.
Bilietai – 10, 15, 20, 30 Eur
 
Kovo 22 d., sekmadienį, 12 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje
Koncertas visai šeimai „Metų laikai“
ČIURLIONIO KVARTETAS
Koncertą veda SIMONA ZAJANČAUSKAITĖ
Programoje – Joseph Haydn, Edvard Grieg, Béla Bartók, Wolfgang Amadeus Mozart, Aleksandr Glazunov, Antonio Vivaldi, Piotr Čaikovskij, Maurice Ravel, Antonín Dvořák
Tai edukacinis koncertas įvairaus amžiaus klausytojams. Simona Zajančauskaitė ir Čiurlionio kvarteto nariai pažers nemažai paslapčių apie styginius instrumentus, grojimo jais būdus, įdomiai ir išradingai supažindins su muzikos išraiškos priemonėmis (juk neprošal sužinoti, kas yra melodija, ritmas, metras, tempas, dinamika, tembras, dermė, harmonija?), taip pat išaiškins, kas tas styginių kvartetas.
Meno kūriniai, skirti visiems metų laikams, – pavasariui, vasarai, rudeniui ir žiemai, – buvo kuriami visomis epochomis: ši tema yra viena populiariausių. Metų laikų pasikeitimus norėjo įamžinti rašytojai, dailininkai ir, aišku, kompozitoriai: jų kūrinių fragmentus girdėsime šiame koncerte.
Bilietai – 6, 8, 10 Eur
 
Kovo 22 d., sekmadienį, 16 val. Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje
Kamerinės muzikos koncertas „Solo fortepijonui“
Lidijos Dorfman ir Michailo Dorfmano šviesiam atminimui
LEONIDAS DORFMANAS (fortepijonas)
Programoje – Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Franz Schubert, Robert Schumann, Johannes Brahms, Ferenc Liszt, Bronius Kutavičius
Vilniuje gimęs pianistas Leonidas Dorfmanas – Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos auklėtinis, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventas, baigęs aspirantūrą Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje. Daug metų jis gyvena Vokietijoje, bet nuolatos grįžta į Lietuvą (iki 2000 m. jis devynerius metus buvo smuikininko Raimundo Katiliaus scenos partneris). Vokietijoje ir Austrijoje toliau tobulinęs solo fortepijono, kamerinės muzikos ir dainų akompanavimo praktiką, vėliau jis studijavo dirigavimą. „L. Dorfmanas yra pasiekęs tokią brandą, kad apie jo meną galima kalbėti tik aukščiausiomis kategorijomis. Talentingas muzikas perteikia kūrinio meninę ir filosofinę plotmę, bet kartu pastebi menkiausias smulkmenas. Jis geba subtiliai pajausti kompozitoriaus sumanymą ir praturtinti jį savo ilgamete atlikėjo patirtimi“, – rašė „Literatūra ir menas“.
Šį rečitalį menininkas skiria savo Mamos, ilgametės Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytojos Lidijos Dorfman ir Tėvo Michailo Dorfmano šviesiam atminimui.
Bilietai – 8, 10 Eur
 
Kovo 25 d., trečiadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje
„Improvizacija baroko tema“
VLADIMIRAS TARASOVAS (mušamieji)
VIKTORAS PAUKŠTELIS (fortepijonas)
Programoje – baroko muzika (Jean-Philippe Rameau, Johann Sebastian Bach, Domenico Scarlatti) su džiazo improvizacijomis
Koncertas grįstas didelio pasisekimo sulaukusia dviejų garsių muzikų programa „Barokiniai gobelenai“. Klausytojų laukia neeilinis muzikinis įvykis – susitinka barokinė muzika ir šiuolaikinė improvizacija, žinomas pianistas, dailininkas Viktoras Paukštelis ir džiazo meistras, Nacionalinės premijos laureatas Vladimiras Tarasovas. Ne paslaptis, kad baroko muzika kai kuriais bruožais artima šiuolaikinei improvizacijai: ji taip pat dažnai pagrįsta bosine linija, melodija plėtojama su puošmenomis, melizmais, o šios muzikos atlikimo kokybė bei originalumas priklauso nuo atlikėjo meistrystės. Baroko epochoje kompozitorius suteikdavo kur kas daugiau laisvės atlikėjui nei, pavyzdžiui, klasicizmo ar romantizmo laikais, kai šis buvo stipriau „pririštas“ prie natų, tempo ar dinamikos nuorodų. Tad barokas ir XXI a. improvizacinis džiazas yra panašūs savo prigimtimi ir inspiruoja originalias menines idėjas.
Bilietai – 10, 15, 20, 25 Eur
 
Kovo 28 d., šeštadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje
Orkestro muzikos koncertas „Dinastija“
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Solistai:
VERONIKA VITAITĖ (fortepijonas)
ALEKSANDRA ŽVIRBLYTĖ (fortepijonas)
PAULIUS ANDERSSON (fortepijonas)
Dirigentas KAI BUMANN
Programa:
MIKALOJUS KONSTANTINAS ČIURLIONIS – Simfoninė uvertiūra „Kęstutis“, VL 2 (1995 m. reorkestruota Jurgio Juozapaičio); NIKOLAJ MEDTNER – Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 3 e-moll „Baladė“, op. 60; KAROL SZYMANOWSKI – Simfonija Nr. 4 „Symphonie Concertante“ fortepijonui ir orkestrui, op. 60; VYTAUTAS BARKAUSKAS – „Trio concertante“ trims fortepijonams ir orkestrui, op. 133
Šiame simfoninės muzikos koncerte muzikuoja net trijų kartų pianistų dinastija  močiutė ir mama, ilgametė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Fortepijono katedros vedėja Veronika Vitaitė, duktė ir mama Aleksandra Žvirblytė ir sūnus bei anūkas Paulius Anderssonas. Abi žymios pianistės garsėja ir kaip pedagogės, yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorės, išugdžiusios daug jaunų talentų. Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos absolventas, LMTA studentas P. Anderssonas jau yra laimėjęs keletą tarptautinių konkursų, koncertavęs su įvairiais orkestrais, grojęs rečitalius, gastroliavęs JAV, Japonijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Lenkijoje, Gruzijoje ir kitose šalyse. Šiuo metu P. Anderssonas studijuoja Diuseldorfe (Vokietija), o tarp naujausių jo įvertinimų – 2020 m. vasario pradžioje iškovota II premija Tarptautiniame S. Rachmaninovo pianistų konkurse Maskvoje.
Vokiečių batutos meistro, Lietuvos publikai puikiai pažįstamo Kai Bumanno diriguojamas Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras pristato XX a. muzikos šedevrus, tarp kurių – dviejų lietuvių autorių muzika. Tai retai atliekama M. K. Čiurlionio simfoninė uvertiūra „Kęstutis“ ir V. Barkausko „Trio concertante“, į sceną pakviesiantis drauge muzikuoti visus tris pianistus. Greta šių kompozicijų – vienas paskutinių rusų kompozitoriaus Nikolajaus Medtnerio opusų, Trečiasis fortepijoninis koncertas „Baladė“, bei lenkų autoriaus Karolio Szymanowskio Ketvirtoji simfonija, sumanyta ne tik orkestrui, bet ir fortepijonui.
Bilietai – 10, 15, 20, 30 Eur
 
Kovo 29 d., sekmadienį, 12 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje
Teatralizuotas koncertas visai šeimai „Stebuklinga Mozarto fleita“
Ansamblis MUSICA HUMANA
Solistai: EGLĖ STUNDŽIAITĖ (sopranas), VYTENIS GURSTIS (fleita), IEVA KUPREVIČIŪTĖ (fleita)
Aktorė ir režisierė AUŠRA PUKELYTĖ
Programoje – Wolfgang Amadeus Mozart
Wolfgangas Amadeus Mozartas labai mėgo fleitą, šiam instrumentui parašė keletą kūrinių, o vieną savo operą pavadino „Užburtąja fleita“! Pastaroji įkvėpė poetę Violetą Palčinskaitę sukurti pasaką „Stebuklinga Mocarto fleita“. Tad šiame koncerte susitiksime su jų herojais: princese Pamina, princu Taminu, Papagenu ir Papagena, o gal pamatysime net pačią Nakties Karalienę. Fleita daro stebuklus! Mažasis Wolfgangas, būdamas penkerių metų, sukūrė pirmuosius savo kūrinėlius, o šešerių – koncertavo didžiulių rūmų salėse, kur jo klausėsi didikai, imperatoriai ir karaliai.
Bilietai – 6, 8, 10 Eur
 
Kovo 29 d., sekmadienį, 16 val. Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje
Kamerinės muzikos koncertas „REveransas Beethovenui“
Ludwigo van Beethoveno 250-osioms gimimo metinėms
RASA VOSYLIŪTĖ (smuikas)
EGLĖ VOSYLIŪTĖ (fortepijonas)
Programa:
LUDWIG VAN BEETHOVEN – Sonata smuikui ir fortepijonui Nr. 1 D-dur, op. 12
PHILIP GLASS – Sonata smuikui ir fortepijonui
LUDWIG VAN BEETHOVEN – Sonata smuikui ir fortepijonui Nr. 10 G-dur, op. 96
VALENTYN SYLVESTROV – Sonata „Post scriptum“ smuikui ir fortepijonui
Ludwigo van Beethoveno 250-osioms gimimo metinėms koncertą skiria seserys muzikės, smuikininkė Rasa Vosyliūtė ir pianistė Eglė Vosyliūtė. Atlikėjos sako: „Norėjome parodyti šio muzikos genijaus, klasiko reikšmę XXI amžiuje – visa, ką jis sukūrė, liko labai prasminga, iš Beethoveno mokomasi visais laikais. Prie jo muzikos gretiname kūrinius, parašytus ta pačia klasikine forma ir kartu išreiškiančius novatoriškas mintis. Dabar daug kalbama apie kartų skirtumus, tačiau žmonės juk lieka tie patys... Pasirinkome dvi Beethoveno Sonatas smuikui ir fortepijonui – pirmąją (Nr. 1 D-dur) ir paskutinę, Nr. 10, – ypatingai gilaus turinio, tiesiog pranokstančią savo laikmetį.
Ukrainiečių kompozitorius Valentynas Silvestrovas – minimalistas, tylusis svajotojas, priverčiantis visiškai naujai išgirsti kadaise girdėtus muzikos fragmentus. 1990 m. sukurta sonata „Post scriptum“ kelia klausimus – ar tai tikrovė, ar sapnas, tikra ar netikra, galų gale – kam tas post scriptum? Ilgai ieškota Philipo Glasso Sonata smuikui ir fortepijonui (2008) – klasikinės formos ir dramatiškos nuotaikos kaip ir Bethoveno charakteris!“
R. Vosyliūtė yra Tarptautinio H. Ellerio smuikininkų konkurso Taline laureatė; ji koncertavo su Lietuvos ir Estijos nacionaliniais simfoniniais, Lietuvos, Šv. Kristoforo, Klaipėdos, Talino kameriniais orkestrais; rečitalius smuikininkė griežė Londone, Briuselyje, Vašingtone, Paryžiuje ir įvairiose Vilniaus salėse. Smuikininkė yra Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro antroji koncertmeisterė. E. Vosyliūtė yra koncertavusi su įvairiais ansambliais ir solistais, dalyvavusi Talino, Zalcburgo, Rostoko muzikos festivaliuose, padariusi įrašų Lietuvos radijui.
Bilietai – 8, 10 Eur
 
 
KONCERTAI   KITUOSE   MIESTUOSE
 
Kovo 6 d., penktadienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje
„Gėlių kalbėjimas“
Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui
Jono Meko atminimui
VALSTYBINIS VILNIAUS KVARTETAS
Solistė GUNTA GELGOTĖ (sopranas)
KRISTUPO PUČIAMŲJŲ KVINTETAS
Koncerto vedėja – muzikologė JŪRATĖ KATINAITĖ
Programoje – Jeronimas Kačinskas,  Julius Juzeliūnas, Osvaldas Balakauskas, Bronius Kutavičius, Mykolas Natalevičius
 
Kovo 10 d., antradienį, 15 val. Panevėžio rajono savivaldybės salėje
Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui
Vyrų vokalinis ansamblis QUORUM
Programoje – lietuvių kompozitorių kūriniai
 
Kovo 11 d., trečiadienį, 18 val. Panevėžio rajono Paįstrio kultūros centre
Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui
VALSTYBINIS VILNIAUS KVARTETAS
Solistė JOMANTĖ ŠLEŽAITĖ (sopranas)
Aktorė DALIA MICHELEVIČIŪTĖ
Programoje – Balys Dvarionas, Stasys Vainiūnas, Jurgis Karnavičius, Juozas Naujalis, Juozas Pakalnis, Ludwig van Beethoven, Franz Schubert
 
Kovo 15 d., sekmadienį, 15 val. Trakų pilies Didžiojoje menėje
Iš ciklo „Muzika Trakų pilyje“
„Romanas su kontrabosu“
IEVA PRUDNIKOVAITĖ (mecosopranas)
KONTRABOSŲ ORKESTRAS
(meno vadovas Donatas Bagurskas)
Programoje – Gabriel Fauré, Reynaldo Hahn, Manuel de Falla, Astor Piazzolla, Edward J. „Eddie“ Cooley–Otis Blackwell, Christian Gentet, Linas Rimša, Donatas Bagurskas ir kt.
Kontraboso meno puoselėtojas Donatas Bagurskas yra ne tik Lietuvos kamerinio orkestro muzikantas, bet ir su įvairiais kolektyvais koncertuojantis solistas, interpretavęs ne vieną XIX a. italų kompozitoriaus, kontraboso virtuozo Giovanni Bottesini kūrinį bei kitų užsienio ir lietuvių autorių opusus, kur kontrabosui tenka solisto vaidmuo. Neseniai išleido savo solinę kompaktinę plokštelę „Pažadas“, kurioje griežia ir solo, ir su akompanimentu, ir su savo suburtu kontrabosų orkestru. Unikalaus orkestro muzikavimą išgirsime ir šiame koncerte. Kontrabosai atliks instrumentinius kūrinius ir palydės vokalinius. Koncerte dainuoja Lietuvos scenose rečiau matoma ir labai laukiama Ieva Prudnikovaitė (mecosopranas), atliekanti pagrindinius vaidmenis įvairiuose Europos operos teatruose, neseniai pasirodžiusi Sankt Galeno operoje (Šveicarija), dviejų vienaveiksmių operų (Nikolajaus Rimskio-Korsakovo „Kaščėjus nemirtingasis“ ir Igorio Stravinskio „Lakštingala“) premjerose. Koncerto su kontrabosais programa įtrauks į paslaptingą ir nenuspėjamą „romaną“, kuriame liejasi aistros, tango ritmai, užburia gražios melodijos, intriguoja muzikiniai dialogai.
Bilietai – 10, 12 Eur
 
Kovo 19 d., ketvirtadienį, 18 val. Šalčininkų kultūros centre
Pučiamųjų muzikos koncertas
Varinių pučiamųjų kvintetas iš Turkijos
GOLDEN HORN BRASS QUINTET
Bilietai – 5 Eur
 
Kovo 22 d., sekmadienį, 15 val. Trakų pilies Didžiojoje menėje
Iš ciklo „Muzika Trakų pilyje“
„Prancūziškos impresijos“
Ansamblis MUSICA HUMANA
Solistai: ROBERTAS BEINARIS (obojus), GABRIELĖ BEINARYTĖ (arfa)
Programoje – Claude Debussy, Marin Marais, Jean-Philippe Rameau, Jean-Baptiste Lully
Ansamblis „Musica humana“ kviečia klausytojus į pavasario akimirkų gaubiamą Trakų pilies Didžiąją menę mėgautis prancūzų muzika. Šio koncerto solistai – ansamblio meno vadovas, obojininkas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius Robertas Beinaris ir jo dukra, jauna arfininkė, ne vieno konkurso laureatė Gabrielė Beinarytė, studijuojanti Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir besitobulinanti Veronos konservatorijoje.
Koncerto programoje ir galantiška XVII–XVIII amžių (Lully, Rameau, Marais) – muzika, ir visomis spalvomis mirgantys impresionisto Debussy kūrinių garsai.
Bilietai – 10, 12 Eur
 
LNF inf. 
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama