NAUJIENOS

Alytuje atidaroma viecines kartas sujungianti fotografijų paroda

Kategorija:

Miestas:
Kaip susipina keturios alytiškių kartos, kokios yra jų (ne)tradicinės vertybės, koks žmogaus ir jo erdvės santykis? Tai pamatyti ir pajusti kviečiame spalio 10 d. 17.30 val. Alytaus kraštotyros muziejuje atidaromoje Ramintos Maciulevičiūtės fotografijų parodoje „Viecinės kartos“.
 
Fotografijų ciklas reprezentuoja 4 alytiškių kartas. Kai kurios šeimos siekia 5 ar net 6 kartas, kurių tėvai, seneliai gimė ir augo Alytuje. Parodoje pristatomi architektės, girininkų portretai, žinomi Alytaus visuomenės ir kultūros veikėjai, kurių daugelio dabar jau nebėra.
 
„Šios, mano užfiksuotos, kartos susietos tam tikromis gijomis, taip siekta atskleisti susipynusias žmonių istorijas, kviečiant žaisti ir atrasti, galbūt, pamatyti kažką nauja. Siekiu apjungti keturias amžiaus kartas, nutiesti tarp jų „tiltus“, kurie simboliškai atspindi šiandien esančius 4 tiltus Alytuje, jungiančius abi Nemuno puses, kaip atspindys į laisvę“, – pasakoja parodos autorė.
 
Anot jos, projekto idėja gimė gyvenant Alytuje ir stebint šį miestą. „Vis kildavo daug klausimų apie miesto identitetą – kas yra Alytus. Siekiau pažinti erdvę, kurioje gyvenu, suvokti, kokie žmonės yra aplink mane ir kas yra Alytus, kuriame aš gimiau ir augau“, – sako R. Maciulevičiūtė.
 
Kūryba – neatsiejama parodos autorės Ramintos gyvenimo dalis. Kaip teigia pati alytiškė, ji nuolat ieškojo vis naujų kūrybinių įrankių perteikti suvokiamą pasaulį, pasitelkdama skirtingas vizualines medijas. Po studijų grįžusi į gimtąjį miestą mergina pradėjo savo veiklą sieti su fotografija. Šiuo metu aktyviai kuria ir dalyvauja meniniuose projektuose.
„Fotografija mane domina iš skirtingų aspektų: kaip komunikacijos priemonė, meno šedevras, žinutė, jausmas, emocija, atvaizdas, fotografija – tai šviesos ir tamsos magija. Suvokiamo pasaulio retransliacija“, – sako alytiškė.
 

Paroda „Viecinės kartos“ – tarsi autorės kvietimas į pasaulį pažvelgti kūrybiškai su neaprėpiamais gyliais ir žaismingumu.
 
Paroda veiks iki lapkričio 10 d.
Projektą finansuoja Alytaus miesto savivaldybė.

 
Irma Žvinakienė,
Alytaus kraštotyros muziejaus
Edukacijos-informacijos skyriaus vedėja

21-a leciono (pamoka)

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Kviečiame išgirsti, paragauti, pajausti
Atjauta

Pūkutės puošmena – ilgi ūsai

Reklama