NAUJIENOS

Apie prisirišimų įtaką mūsų gyvenimui

Kategorija:

Ir kam nėra tekę patirti prisirišimų įtaką? Supranti, kad esamame darbe nerandi nei džiaugsmo, nei pasitenkinimo, nei pinigų, bet negali išeiti. Atrodo, lyg kažkas už pavadžio laikytų. Visa širdimi veržiesi pakeisti gyvenamąją vietą, bet atsiranda stabdžių ir niekaip negali atitrūkti. Net seniai išėjusi iš mados suknelė, švarkas, kabo spintoje metų metaus nejudinamas, o su tais daiktais atsisveikinti, negali. Tai galime pavadinti vienu žodžiu – prisirišimas. Ir prisirišame prie visko, prie ko tik įmanoma prisirišti. Prie vietos, darbo, daiktų, žmonių, draugų. Kaip prisirišimai veikia mūsų gyvenimą mintimis dalijasi saviugdos ir gyvenimo konsultantas Jevgenijus Černyš.

 

Kalbant apie draugus, sakyčiau, tai tik mūsų pakeleiviai. Įlipa, išlipa. Blogiau, kai mes jų nenorime paleisti. Jiems laikas išlipti, o mes juos stengiamės iš visų jėgų išlaikyti.

Norint išsilaisvinti nuo prisirišimų, pirmiausia reikia žiūrėti, kokią įtaką mums ji daro. Tikriausiai visi sutiksite, kad kiekvienas prisirišimas mums yra blokas, neleidžiantis matyti viso to, ką mums siunčia Visata. Ir nors tuomet gauname be galo daug ir įvairių pasiūlymų, mes jų nematome, sau sakydami: ne, taip negali būti, tai neįmanoma. Išsivaduoti nuo prisirišimo mums padeda pripažinimas, kad mes galime suklysti. Kiekvieno gyvenime buvo daug situacijų, kai atrodė, jog neįmanoma susitvarkyti, bet imi ir susitvarkai. Jau vien suvokimas, kad esi prisirišęs, pradeda keisti situaciją. Tik labai svarbu nebijoti pokyčių, kuriuos mums neša naujos galimybės. Jas pastebime išsivadavę nuo prisirišimų.

http://www.youtube.com/watch?v=MXqNU0axkoI

Parengė

Genovaitė Paulikaitė


20-a leciono (pamoka)

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Pinu trispalvę

Varškės spurgos – ,,ežiukai“

Kepenėlės su obuoliais ir paprika

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Vaikų vasara muziejuje
Reklama