NAUJIENOS

Apie šilumos ūkį ir atsakomybę tarnauti žmonėms

Kategorija:

Miestas:
Šiaulių miesto meras kartu su AB „Šiaulių energija“ atstovais bei Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos vadovu Valdu Lukoševičiumi dalyvavo Seimo nario Algirdo Butkevičiaus spaudos konferencijoje „Valstybės reguliuojamų ir privačių šilumos gamintojų konkurencija – kova be taisyklių“.
Šiaulių miesto meras Artūras Visockas šilumos ūkio klausimais pasisako jau ne pirmą kartą, tačiau temos aktualumas ir ekonominė-visuomeninė svarba prie šių klausimų privers dar ne kartą sugrįžti ir ateityje.  
Šiaulių miesto atstovai į šią konferenciją buvo pakviesti neatsitiktinai – Algirdas Butkevičius pažymėjo, jog būtent Šiauliai yra tas miestas, kuriame šilumos kaina vartotojams nuolat mažėja. „Šiaulių energijos“ tiekiamos šilumos kaina – antra mažiausia Lietuvoje tarp visų savivaldybių ir mažiausia tarp didmiesčių. Dėl šių priežasčių Šiaulių miesto meras kartu su AB „Šiaulių energija“ generaliniu direktoriumi Virgilijumi Pavlaničiumi bei finansų ir ekonomikos direktore Audrone Čepuliene buvo pakviesti pristatyti, konferencijos organizatoriaus žodžiais, „pavyzdinio miesto“ poziciją ir savo sėkmės istoriją šilumos ūkio srityje.
Šilumos kaina AB „Šiaulių energija“ vartotojams spalį mažės 1,64 proc. arba 0,06 ct/kWh (be PVM) ir sudarys 3,59 ct/kWh (be PVM) arba 3,91 ct/kWh (su 9 proc. PVM). Bendrovė šilumos kainą mažina jau penktą mėnesį iš eilės. Šiemet ji yra maždaug tokia pat, kaip 2017 metais (žiūrėti grafiką), iki 2018 metų biokuro pabrangimo, turėjusio įtakos šilumos kainos padidėjimui.
 Spalį, kaip Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba ir prognozavo, tarp beveik 50-ties šios tarnybos skelbiamų Lietuvos šilumos tiekėjų AB „Šiaulių energija“ šilumos kaina bus antroji mažiausia ir pati mažiausia tarp didmiesčių. Viena pačių mažiausių Lietuvoje ir mažiausia tarp didmiesčių bendrovės šilumos kaina buvo ir praėjusį šildymo sezoną, kai vartotojų šilumos poreikis buvo didžiausias.
Šių metų bendrovės šilumos kainos pokyčiai rodo, kad spalio mėnesio šilumos kaina bus pati mažiausia. Lyginant šių metų spalį su praeitų metų spaliu, šilumos kaina vartotojams sumažėjo 14,5 proc. arba 0,61 ct/kWh (be PVM).

Spaudos konferencijos, kurioje patoirtimi dalijasi Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.
https://www.youtube.com/watch?v=Vt13EOWA7b4&t=369s&fbclid=IwAR3jqcuP3vpy_Z8YBD8j3H9wi-R-ihw6DZd8h2JEwXcnMplADh9DZPaJ94M

Parengta pagal Šiaulių miesto inf.

 

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Pinu trispalvę

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Vaikų vasara muziejuje
Reklama