NAUJIENOS

Aplink žemę – 20 kartų

Kategorija:

Miestas:

„Kiek čia to Žemės rutulio – 40 tūkstančių kilometrų, tai per metus mes jį galime savo virvėmis kokį 20 kartų apjuosti, – nusijuokia UAB „Žemaičių virvės“ direktorius Kazys Domarkas ir priduria. – Per dieną pagaminame daugiau kaip 1000 kilometrų virvių“.

Įmonės pradžia siekia dar nepriklausomybės atkūrimo laikus, kai daugelis stačia galvą nėrė į verslą. Tada Aleksandrijos (Skuodo rajonas) pakraštyje ir iškilo virvių fabrikėlis. Tas fabrikėlis buvo įkurtas kartu su vokiečiais. Iš Vokietijos buvo suvežta įranga, kuriomis ir pynė pirmąsias virves. Nuo 1995 metų įmonė vadinasi „Žemaičių virvės“. Pamažu buvo įsigyjamos naujos staklės, keitėsi produkcija, jos poreikiai. Jei dar visai neseniai pačios patvariausios virvės mums atrodė lininės, dabar jos sudaro tik nedidelę dalį „Žemaičių virvės“ daromos produkcijos. Ir paskirtis lininių virvių pasikeitusi. Ji vis labiau tampa dekoravimo priemone. „Dukra sugalvojo, kaip panaudojant virves galima sukurti originalų staliuką“, – pasidžiaugia Kazys ir priduria, kad  šiandien linines virves skandinavai perka apdailai. O ir mūsuose ne vienuose namuose teko matyti lininėmis virvėmis pridengtus sienų ir lubų susikirtimą, sienų kampus. Ir tai suteikia namui jaukumo. Šiandien lininės virvės vis labiau tampa meno priemone, o „darbininkes“ gamina visai iš kitokių medžiagų: Afrikoje augančio sizalio, medvilnės, tekstiliuoto polemito. Medžiagos atsivežamos iš Afrikos, Rusijos, kitų šalių. „Mūsų pagrindinė produkcija – kaproninės virvės“, – sako bendrovės direktorius.

Vos įėjus į gamyklą lankytoją pasitinka čia gaminamų virvių pavyzdžiai. Gali pačiupinėti, sužinoti, iš kokios medžiagos jos nupintos, kai nupintos „Virvės stiprumas priklauso ir nuo medžiagos, iš kurios ji pagaminta, ir nuo technologijos, o technologiją parenkame pagal tai, kam ta virvė bus naudojama: skalbiniams džiaustyti ar tralams gaminti“, – sako K.Domarkas.

„Kiekviena virvė turi savo pirkėją“, – direktorių papildo vadybininkė Lina Motiejauskienė.Tad pagal pirkėja ir virvės kelias. Buityje naudojamos virvės – špagatai dažniausiai parduodamos prekybos centruose, laivybai gaminamos virvės keliauja į Afriką, Rusiją, kitas šalis. Jos nuo kitų virvių skiriasi ne tik medžiaga, iš kurios gaminama, ne tik tekstūra, bet ir spalva. Šios virvės būna keturių spalvų. Vienos virvės raudonos, kitos – žalios, trečios – mėlynos, ketvirtos – baltos, Kiekvienos spalvos virvės tralų gamyboje turi savo paskirtį. Šios virvės – tikros darbininkės. Joms tenka atlaikyti nemažą svorį, juk vienu tralu traukiama iki 120 tonų žuvies. Tad virvės turi būti stiprios ir patikimos. Tad laboratorijose tikrinamas medžiagos iš kurios bus gaminamos virvės, tvirtumas, nes norint išlaikyti pirkėją, būtina pateikti labai geros kokybės produkciją. Dargi geresnės, nei pirkėjas tikisi.

Iš pirmo žvilgsnio įmonė nėra didelė, joje dirba 19 žmonių, bet turint galvoje, kad beveik visi – Aleksandrijos gyventojai, iškart pasijunta jo svoris, mažinant nedarbą Aleksandrijos seniūnijoje ir Skuodo rajone. Įmonė dirba ištisą parą, nes klientui, kas jis bebūtų – prekybos centras ar tralų gamintojas gaminys turi būti pateikiamas laiku. „Kai gerbi užsakovą, kai jam pateiki aukštos kokybės gaminius, ir randi pirkėjų“, – verslo sėkmės paslaptį praskleidžia vadybininkė Lina Motiejauskienė.

Genovaitė Paulikaitė


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Kviečiame išgirsti, paragauti, pajausti
Reklama