NAUJIENOS

Balandžio 23 d. Knygos „Vietiniai: nepaprasta kelionė į Trakų kraštą“ pristatymas

Kategorija:

Miestas:
Balandžio 23 d., 17 val., Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu, Trakų viešojoje bibliotekoje vyks Linos Leparskienės ir Arūno Baltėno knygos „Vietiniai: nepaprasta kelionė į Trakų kraštą“ pristatymas.
Knyga „Vietiniai. Nepaprasta kelionė į Trakų kraštą“ sukurta atrinkus tekstus ir nuotraukas iš gausybės medžiagos, kauptos lauko tyrimuose. Jų metu lankytasi Trakų krašto miestuose, miesteliuose, kaimuose ir vienkiemiuose, bendrauta su įvairių tautybių vietos gyventojais. Jie buvo prašomi pasidalyti pasakojimais iš savo gyvenimo, o knygoje skelbiamos tik atrinktos tų gyvenimo pasakojimų atkarpėlės. Jos tarsi trumpučiai XX a. istorijos teatro etiudai, kalbantys apie tai, kas įvyko ar galėjo įvykti; apie tai, kuo gyventa ir kuo tikėta iki pat tos akimirkos, kai buvo papasakota dviem nepažįstamiesiems, „kaupiantiems atminties archyvą ateities kartoms“. Būtent taip būdavo pristatomas tyrimo tikslas šios knygos ir būsimų tyrimų herojais tapusiems žmonėms. Jų fotografiniai portretai atskleidžia, koks gražus yra gyvenimą pasakojantis ir metų gausa palaimintas žmogus. Kiekvienas knygos portretas aprėpia du laiko matmenis: užfiksuotąją pasakojimo akimirką ir visą žmogaus gyvenimą. Kiekviename peizaže ar interjero atvaizde slepiasi mokinys ir mokytojas: mokosi tas, kas tiria ir klauso, o moko vietiniai – tie, kuriems žemė, medžiai, daržai ar daiktai priklauso vien todėl, kad jie kasdien būna šalia.
Knygos leidėjai: Trakų krašto kultūros ir amatų asociacija, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas. Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Trakų rajono savivaldybė, Nicolas ir Lijana Ortizai.
Kviečiame dalyvauti!
 
Trakų viešosios bibliotekos informacija
 

Pinu trispalvę

Žygis Pagramančio regioniniame parke

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija VingrienėReklama