NAUJIENOS

Dalia Teišerskytė: lankydamasi renginiuose, paisau užduoto drabužių kodo

Kategorija:

Miestas:
Pokalbis su poete Dalia Teišerskyte apie metus, praleistus Seime, stilių, aprangos kodą ir poeziją.

 Ilgus metus žmonės Dalią matydavo Seimo posėdžių salėje. O kuo dabar užsiimate?

Lietuvos respublikos seime tarnavau 16 metų. Dirbau Švietimo, mokslo ir kultūros komitete, etikos ir procedūrų komisijoje, įvairiose įstatymų kūrimo grupėse. Inicijavau Vaikų kultūros metus, Skaitymo metus, Muziejų, Teatrų, Bibliotekų, Lietuvių kalbos kultūros metus, važinėjau po Lietuvą, skaičiau paskaitas, vedžiau pamokas, rengiau regionuose poezijos vakarus, turėjau daug tarnybinių ir visuomeninių pareigų. Po „dėžutės“ skandalo liberalų svoris ir įvaizdis sumenko ir į Seimą buvo išrinkta mažiau žmonių. Aš taip pat likau už ribos. Iš pradžių buvo nykoka, perdaug laisvo laiko, mažiau saviraiškos galimybių... Bet netrukus buvau pasiūlyta kandidatuoti į Lietuvos radijo ir televizijos komisiją, kuri veikia prie Seimo. Laimėjau konkursą, buvau patvirtinta Seime slaptu balsavimu ir jau treti metai dirbu. Laisvalaikio, ačiū Dievui, beveik neturiu, nes keliuosi į naują būstą, tam reikia daug moralinių ir fizinių jėgų. Ramia širdimi palikau namus, kuriuose gyvenau 40 metų. Dabar turėsiu dvigubai mažesnius, bet jie bus TIK mano.

Sakoma, kad kiekvienas mūsų gyvenimo etapas yra pamoka, tad kokias pamokas išsinešėte, išeidama iš Seimo ir, jei teisingai suprantu, iš aktyvaus dalyvavimo politikoje?

Iš Seimo „išsinešiau“ labai daug patirties, draugų, pažįstamų, šiek tiek pykstančių ir nemėgstančių tautiečių, 16 maišų laiškų, knygų, projektų, suvenyrų, savo kavos puodelius ir ramią sąžinę. Politika man uždėjo pareigos antrankius, nes į ją atėjau iš savarankiško ir nediktuojamo pasaulio. Draugės sakė, kad politika pakeitė mane į gerą pusę.

Kiek pastebiu, tiek Seime, tiek ir dabar akį traukia stilinga apranga. Jūsų manymu, ar yra ryšys tarp stilingos aprangos ir karjeros?


Manau, kad tarp aprangos ir karjeros labai menkas ryšys. Karjerą darai protu ir gebėjimais. Bet, kai jau padarei ir tampi viešu žmogumi, anot vieno dizainerio, nebegali teršti aplinkos savo išvaizda.

Turite savo dizainerį ar esate pati sau dizainerė?

Ne, jokio dizainerio neturiu, nors kažkada turėjau visą madų teatrą. Tiesiog, turiu gal įgimtą privalumą matyti savo trūkumus ir gana sumaniai juos paslėpti po drabužiais. Brangių neperku. Mėgstu atsinaujinti, o brangius gal paskui būtų gaila atiduoti kam nors. O dalinti baisiausiai mėgstu.

Kas labiausiai lemia drabužių spalvų pasirinkimą?

Spalvas man parenka nuotaika. Nors, puikiai žinau, kad niekada nesuklysi pasirinkęs juodą, bet turiu spalvingų, tik neryškių drabužių.

Beje, galima nedalyvauti politikoje, bet poetui nekurti, manau, neįmanoma. Tad ar yra ryšys tarp Jūsų poezijos ir stiliaus?

Iš dalies – taip. Nemėgstu nevalyvumo ir nepagarbos šalia esančiam. Net pačioje ubagiškiausioje jaunystėje pavykdavo išsiskirti iš minios, nes mokėjau siūti, megzti, fantazuoti. Ir dabar lankydamasi renginiuose, paisau užduoto drabužių kodo. Tai yra pagarba tave pakvietusiam.
Rašyti gali ir nuogas sodyboje ant palangės. Ir dailiausiai išsipuošęs gilioje vienatvėje. Rašymui, bent jau man, apranga neturi jokios įtakos. Tačiau – menininkai rengiasi kiek įdomiau, laisviau, spalvingiau. Tai man labai patinka. Bet aš pati renkuosi įprastus, klasikinius arba sportinius drabužius ? Prie to pripratino Seimas ir Sodyba.

Kas naujo Jūsų kūryboje?

Deja, klapanėlis uždarytas, emocijos sausos ir kasdienės. Naujų eilėraščių nedaug. Yra keli tekstai dainoms, keli straipsniai, popierių rūšiavimas ir savigrauža dėl dvasinės tinginystės. Bet – gal nauji namai ir Pavasaris sugrąžins mane į Poezijos pavėsį..

Kalbino
Karolina Baltmiškė
 

Braškinis pyragas – tortas

Šviežių bulvių plokštainis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama