NAUJIENOS

Didinamos lėšos mokslo ir verslo bendradarbiavimui

Kategorija:

Miestas:

Šiandien Vyriausybė pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui didinti lėšas mokslui, bendradarbiaujančiam su verslu. Už lėšas, kurios mokslo institucijos pritraukia iš ūkio subjektų, bus skiriamas kone dvigubai didesnis finansinis paskatinimas nei iki šiol – valstybė skirs beveik tokią pačią lėšų sumą, kokią mokslininkai uždirbs iš verslo užsakymų. Tai numatyta atnaujintoje lėšų moksliniams tyrimams, eksperimentinei plėtrai (MTEP) ir meno veiklai plėtoti skyrimo tvarkoje.

„Mūsų šalies klestėjimui labai svarbu, kad mokslas ir verslas kuo aktyviau tarpusavyje bendradarbiautų kuriant inovacijas, mokslinius atradimus pritaikant praktikoje. Tikimės, kad padidintos valstybės finansinės paskatos prie to svariai prisidės“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Siekiant skatinti mokslo institucijas aktyviai dirbti su verslu, vykdyti įmonėms, jų konkurencingumo didinimui ir plėtrai reikalingus MTEP ir meno užsakymus, nustatyta, kad mokslo institutams ir universitetams bus skiriama ne 51 proc. kaip iki šiol, o 99 proc. jų už sutartis su ūkio subjektais gautų lėšų. Tokia finansavimo tvarka bus pradėta taikyti skaičiuojant 2020 m. mokslo rezultatus.

Moksliniams tyrimams, eksperimentinei plėtrai ir meno veiklai plėtoti iš valstybės biudžeto 2018 m. skirta 51,4 mln. eurų, o 2019 m. – 60,9 mln. eurų.


Mano vyriausybė


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama