NAUJIENOS

Dovydas Kaminskas: jaunų šeimų, kurios ketino pasinaudoti parama, lūkesčių nebėra galimybės patenkinti

Kategorija:

Miestas:

Svetainėje 15min.lt perskaičius straipsnį apie tauragiškį Mindaugą Piečią, užliejo šiluma. Po studijų Vilniuje ir Kanadoje jis su šeima sugrįžo į Tauragę. Tarp sugrįžimo priežasčių jis įvardija lengvesnes sąlygas būstui išsinuomoti ir įsigyti. Jauna šeima ketina pasinaudoti 20 proc. siekiančia valstybės subsidija ir įsigyti Tauragės pakraštyje esantį namą. Tokia galimybė atsirado, kai 2018 metais Seimas pritarė, kad jauna šeima regionuose gali pretenduoti į 15–30 proc. valstybės subsidiją būstui.

Kai jau rengiausi skambinti į Tauragės savivaldybę, norėdama plačiau pasiaiškinti, kiek jaunų šeimų šia lengvata pasinaudojo, Tauragės rajono mero Dovydo Kaminsko Facebook paskyroje pasirodė tai, ką ketinau išsiaiškinti.

„Dar vienas geras straipsnis, kuriame Tauragė minima geru žodžiu. Vienas mūsų prioritetų – išvykusiųjų ir jaunų specialistų pritraukimas, – mintimis dalijasi meras Dovydas Kaminskas. – Tauragėje jauni žmonės labai aktyviai domisi ir naudojasi Vyriausybės patvirtinta tvarką jauniems žmonės įsigyti pirmąjį būstą. Šia tvarka spėjo pasinaudoti 38 jaunos šeimos. Tačiau nuo šių metų, perskaičiavus nekilnojamojo turto ploto vieneto normatyvinę vertę – Tauragės miestas buvo išbrauktas iš sąrašo, kuriame galima naudotis tokia parama. Bendraujant su šeimomis, kurios kreipėsi dėl finansinės paskatos įsigyjant pirmąjį būstą, išryškėjo problemos, su kuriomis šeimos susiduria, kai patvirtinus jų teisę į finansinę paskatą, jos negali/negalėjo būti kredituojamos bankuose ir kitose kreditavimo įstaigose dėl to, kad: neužtenka išdirbto darbo stažo vienoje darbovietėje, keitėsi darbovietė, dirbo užsienio valstybėje ir atlyginimą gavo kita valiuta, per mažos pajamos, tenkančios kiekvienam šeimos nariui, taip pat jeigu buvo planuojamos būsto statybos, šeimoms buvo iškeliama sąlygą pastatyti „dėžę“, t. y. turi būti pradėta statyba, apie 30 proc. baigtumas (sienos, grindys, stogas, langai, durys), o banko paskolą statybos darbams galėjo gauti tik įregistravus pradėto statyti namo baigtumą (reikalaujama apie 30 proc. baigtumas). Todėl dalis šeimų, kurioms 2019 m. buvo patvirtinta teisė į finansinę paskatą pirmajam būstui įsigyti, tiesiog negalėjo ja pasinaudoti, kol neatitiko kreditavimo įstaigų nustatytų aukščiau išvardintų sąlygų. Šiandien tos šeimos jau atitinka šias sąlygas, tačiau subsidijos gauti nebegali. Taip pažeidžiami jų teisėti lūkesčiai.

Labai džiaugiuosi, kad Tauragėje jaunų šeimų susidomėjimas galimybe pasinaudoti finansine paskata pirmajam būstui įsigyti yra didžiulis, tačiau tų jaunų šeimų, kurios ketino pasinaudoti parama, lūkesčių nebėra galimybės patenkinti, taip pat prarasime galimybę pritraukti dar daugiau jaunimo – išsiuntėme raštą į Lietuvos savivaldybių asociaciją ir prašome inicijuoti Lietuvos Respublikos finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymo peržiūrą, ir atsisakyti įstatyme nustatyto reikalavimo dėl nekilnojamojo turto ploto vieneto normatyvinės vertės peržiūros kiekvienais metais, paliekant galiojančias tas pačias regionų teritorijas, kuriose buvo galima pirkti būstą nuo pat šio įstatymo įsigaliojimo dienos.“

 

Parengė Karolina Baltmiškė


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė
Reklama