NAUJIENOS

Dviračių žygis Sanglaudos politikos projektų takais Panevėžio rajone

Kategorija:

Miestas:

Rugpjūčio 17 d. Panevėžio klubo „Dviračiai“ nariai rengia 32 km žygį naujai nutiestais dviračių  takais Panevėžys–Upytė–Krekenava. Kelionės metu bus aplankyti ES struktūrinių fondų parama sutvarkyti tiksliniai objektai. Dalyvauti kviečiami Panevėžio miesto ir rajono gyventojai nuo 14 m., taip pat – žmonės su negalia. Reikalavimai dalyviams, laikantis KET taisyklių, – dėvėti liemenes, šalmus.

Registracija vyksta el. paštu klubasdviraciai@gmail.com.

Žygis prasidės 11 val. Panevėžyje, Nepriklausomybės aikštėje. Iš čia maršrutas nusidrieks į Upytę, kuri XIV amžiuje buvo svarbus gynybinis centras kovose su Livonijos ordinu. Pirmasis sustojimas prie Upytės piliakalnio.

Dviratininkai nuo gražiai sutvarkyto istorinio kalno pasuks į Upytės kaimą. Upytė – viena iš seniausių Panevėžio rajono gyvenviečių. Rašytiniame šaltinyje Upytės pavadinimas pirmą kartą paminėtas 1254 m. Kaime dviratininkai lankys Linų muziejų, Upytės dvaro svirną.

Upytės turizmo infrastruktūra sutvarkyta ES investicijomis, įrengtos pavėsinės, stalai, suolai, laužavietės, šiukšlių dėžės, lauko tualetai.

Po pietų dviratininkai vyks į Krekenavą, apžiūrės Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų baziliką. Bažnyčia pastatyta 1901 m. pagal J. Golinevičiaus projektą. Krekenavos šventovė 2009 m. kovo 11 d. sujungta ypatingos giminystės dvasiniais ryšiais su Popiežiškąja didžiąja Marijos Bazilika Romoje. Tai pirmoji Lietuvoje ir kol kas vienintelė dukterinė šios Bazilikos šventovė, įrašyta į Bazilikos lentas kaip filija.

Krekenavos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bazilikos restauracijai ir pritaikymui viešojo vartojimo tikslams iš Europos regioninės plėtros fondo gauta 100 procentų reikalingų lėšų projektui įgyvendinti.

Krekenavos regioniniame parke bus galima užkopti į 30 metrų aukščio apžvalgos bokštą, pasigrožėti Nevėžio slėniu su senvagių virtinėmis. Dar nepavargę dviratininkai galės išbandyti tris žiedinius dviračių maršrutus (maršrutai pasirinktinai nuo 17 iki 33 km ilgio).

Dviratininkų žygis bus baigtas Krekenavoje, dar reikės grįžti į Panevėžį.

Šia kelione Panevėžio klubo „Dviračiai“ nariai kelionės dalyvius paragins grožėtis Lietuvos kraštovaizdžiu, naudoti dviratę transporto priemonę, taip prisidėti ne tik prie aplinkos saugojimo, bet ir savo sveikatos gerinimo, puikios savijautos palaikymo.

Žygis organizuojamas bendradarbiaujant su Panevėžio „Europe Direct“ informacijos centru.
Parengta pagal Panevėžio „Europe Direct“ informacijos centro informaciją


Danutė Pociuvienė
Panevėžio rajono savivaldybės administracijos
Kanceliarijos skyriaus
vyriausioji ryšių su visuomene specialistė

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Reklama