NAUJIENOS

Ekspertai spręs, kaip kurti palankų mikroklimatą gydymo įstaigose

Kategorija:

Miestas:

Stiprinti medikų psichikos sveikatos būklę ir gerinti psichoemocinį klimatą gydymo įstaigose – tokie uždaviniai iškelti sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sudarytai darbo grupei. Joje dirbsiantys įvairių institucijų, organizacijų, medikų atstovai dar šiemet turės parengti veiksmų planą, kaip ydingą situaciją dėl medikų darbe patiriamo mobingo, psichologinio smurto keisti iš esmės.

Tam, kad būtų rastos geriausios priemonės, kaip būtų galima gerinti psichosocialines darbo sąlygas, tarpusavio bendravimo kultūrą ir spręsti kitas problemas gydymo įstaigose, telkiamos visos pajėgos.

Ministro A. Verygos teigimu, konsultuojamasi su medikų bendruomene ir visuomene, taip pat pradėjo veikti nemokama pasitikėjimo linija. Na, o darbo grupės uždavinys – parengti konkrečius siūlymus, kaip būtų galima keisti įstaigose vyraujančią psichologinę atmosferą.

„Tenka pripažinti, kad esame susikoncentravę į pacientus, kokybišką jų gydymą ir per mažai dėmesio skiriame procesams, kurie vyksta įstaigose. Kaip rodo skaudžios patirtys, yra tikrai netoleruotinų dalykų ir problemų, kurias spręsti reikia nedelsiant. Tam reikia ir ekspertų, ir medikų, ir gydymo įstaigų administracijų bendrų pastangų. Tuo tikslu ir suburta ekspertų komanda, kuri savo matymą, siūlymus, kokių priemonių reikėtų, ką visi kartu galėtume padaryti, turės pristatyti dar šiemet“, – sako ministras A. Veryga.

Ši darbo grupė, kuriai vadovaus viceministrė Lina Jaruševičienė, darbą pradės jau rytoj, t. y., lapkričio 8 d.  

Taip pat Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kartu su Vyriausybės kanceliarija jau pradėjo  viešąją konsultaciją, kuria siekiama išgirsti ne tik medikų nuomonę apie konkrečias iniciatyvas, kaip būtų galima gerinti mikroklimatą, psichosocialines darbo sąlygas, tarpusavio bendravimo kultūrą ir spręsti kitas problemas gydymo įstaigose. Kartu siekiama paskatinti medikų bendruomenę dar labiau kalbėti, netylėti ir tartis, siekiant rasti geriausius sprendimus. Konsultacija vyks iki lapkričio 18 d.

Be to, SAM kviečia medikus, darbe patiriančius psichologinį smurtą, mobingą ar kitokio pobūdžio spaudimą, to netoleruoti ir pranešti apie tokias situacijas nemokamu pasitikėjimo telefonu 8 800 66004, pasirinkus skaičių „3“.

Į tas gydymo įstaigas, apie kurias bus pranešta anoniminiais skambučiais, įvertinus informaciją, planuojama siųsti mobilią ekspertų grupę. Ji bendraus su vadovais, kolektyvu, siekiant išsiaiškinti, kokios konkrečios problemos vyrauja kolektyve ir kaip jos galėtų būti sprendžiamos.

SAM Spaudos tarnyba


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Reklama