NAUJIENOS

Gaisro paveiktų teritorijų ūkininkai gyvulių pirkti neskuba

Kategorija:

Miestas:
Alytaus rajono ūkininkai, ūkininkavę padangų gaisro paveiktose teritorijose, gali lengviau atsikvėpti. Jiems leista atnaujinti gyvulių bandas. Iki tol mokėta kompensacinė išmoka už nesupirktą pieną nuo šių metų liepos 1 d.  nutraukiama.  

„Ūkininkai buvo asmeniškai informuoti, kad gali atkurti gyvulių bandas. Tai padarė 2 ūkininkai iš 18.  Kiti kol kas nežada pirkti gyvulių. Šiuo metu kompensacija už nesupirktą pieną ir negautą produkciją mokama iki 10 ūkininkų“, –  sakė Žemės ūkio skyriaus vedėjas Stasys Supranavičius.

Ūkininkams leista gyvulių bandas atnaujinti po Valstybinės maisto ir veterinarijos, Lietuvos geologijos tarnybų, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ir Alytaus rajono savivaldybės užsakymu atliktų grunto, paviršinio ir šachtinių šulinių vandens, augalų, žolės, šienainio ir kitų mėginių tyrimų dėl dioksinų, nustačius, kad dioksinai neviršija ES teisės aktuose nustatytas normų.

Šių metų  balandžio–gegužės mėnesį Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba paėmė 84 mėginius dėl dioksinų. Tyrimus įstaiga planuoja tęsti ir vasarą. Numatyta paimti 146 mėginius (uogų, daržovių ir pan.).
Šių metų balandį dėl gyvulių ir naminių paukščių užterštumo dioksinais iš viso buvo utilizuota 12 pieninių karvių, 31 mėsinė karvė, telyčia ir buliai, 21 avis, 1 ožka, 435 naminiai paukščiai ir 25 triušiai. 33 gyvulių laikytojams išmokėta 64 tūkst. 957 Eur kompensacijos.

Alytaus rajono savivaldybės informacija
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama