NAUJIENOS
Burbiškio dvare karaliauja istorinė mada

Grūdinimosi šventė ,,Palangos ruoniai 2019“

Kategorija:

Miestas:
Smagiausia žiemos grūdinimosi šventė ,,PALANGOS RUONIAI 2019“ jau šį šeštadienį, vasario 9 d.  Šimtai bendraminčių sveikuolių iš visų šalies miestų ir miestelių pasiryžę panerti į ledines Baltijos jūros bangas.
 ,,Palangos ruoniai 2019“ PROGRAMA
Šeštadienis (02.09)
12:00 Pradedama maudynių registracija  (Jūratės g. 13, Palangos gimnazija)
13:30 Maudynių dalyvių susitikimas, aptarimas ir pasirengimas startui. (Jūratės g. 13, Palangos gimnazija)
14:30 Bėgimo link jūros tilto startas.
15:00 Masinės maudynės prie tilto.
PASKAITOS-DISKUSIJOS (Jūratės g. 13, Palangos gimnazija):
16:00-17:30 ,,Kas mūsų neužmuša, tas sustiprina. Kaip susidraugauti su šalčiu“, lektorius – sertifikuotas Wim Hof Method instruktorius Arūnas Degutis.
17:30-19:00 ,,Tarpusavio santykiai, kaip jais rūpintis, kad tapčiau laimingu?“, Lietuvos sveikuolių sąjungos lektorė, stovyklų vadovė, GRLPWR užsiėmimų paauglėms įkūrėja – Eglė Kislovski.
ŠVENTĖS METU veiks dvi mobilios pirtys ant jūros kranto !!!
  1. Asociacijos „Laisvas žmogus“ garinė pirtis. Programoje - relaksinė muzika ir arbata.  Registracija tel. 8 617 43627
  2. Lietuviškos pirties bičiulių meistrai. Programa - „Angelai ir demonai“ . „Keliaudami“ mišku įvairių aromatų apsuptyje panirsite į vaikystės prisiminimus, nuraminsite kūną ir protą, išvaikysite demonus, o po maudynių jūroje pasijusite lyg angeliukai.
Registracija tel. 8 679 89958


Lietuvos sveikuolių sąjunga yra holistinės sveikatos sistemos šalininkė, grūdinimasis ir žmogaus organizmo atsparumo didinimas yra vienas iš svarbiausių šios sistemos elementų. Šio, kasmet Palangoje rengiamo respublikinio masto renginio tikslas tikrai nėra pademonstruoti, kokie sveikuoliai yra „kieti“. Svarbiausia šioje šventėje – pademonstruoti, kad nereikia bijoti gamtos, šalto vandens, kad grūdinimosi procedūros padeda didinti organizmo atsparumą, daro jį ištvermingesniu, apsaugo ne tik nuo ligų, bet ir nuo stresų bei įtampos. Šis renginys taip pat skirtas šiltam bendraminčių susitikimui, bendravimui, pasikeitimui patirtimis, entuziazmo sveikai gyventi palaikymui, uždegimui.
 
Šiek tiek istorijos...
Mintis apie grūdinimąsi skatinančius renginius kilo estui H. Seibei, gyvenusiam Šilutėje 1986 m. Jis susisiekė su tuometiniu Valstybinio kūno kultūros ir sporto komiteto kūno kultūros valdybos viršininku Dainiumi Kepeniu ir pasiūlė savo pagalbą organizuojant šiuos renginius. D. Kepeniui mintis patiko, radosi daugiau entuziastų, palaikančių šią idėją ir į Lietuvą H. Seibei kvietimu atvyko ruoniai iš Rusijos, kurie 1987 m. surengė pirmąsias parodomąsias karnavalines maudynes žiemą Palangoje. Tačiau jie buvo „užkietėję“ ruoniai, galėję ilgai plaukioti lediniame vandenyje, lietuviams tai neatrodė taip patrauklu, kad prisijungtų daugiau dalyvių. Išsimaudė 15 dalyvių ir buvo 200 žiūrovų. Tais pačiais metais buvo surengtos grūdinimosi šventės Klaipėdoj, Šilutėj ir Kretingoj.
Keletą metų šios šventės nebuvo organizuojamos, tačiau po pertraukos, 1992 m. idėja buvo atgaivinta ir tais pačiais metais surengta gausi dalyviais konferencija apie grūdinimąsi, kurioje dalyvavo svečiai iš užsienio šalių. 1993 m. besimaudančių dalyvių skaičius buvo arti 1000, 1994 m. vasario 19 d. Lietuvos rekordų agentūra „Factum“ užregistravo pirmąją grūdinimosi šventę, kur spaudžiant septyniems laipsniams šalčio, 1680 vyrų, moterų ir vaikų „pralaužė“ Baltijos jūros ledus ir pasinėrė į vandenį. O pajūryje šį „gyvą ledlaužį“ stebėjo apie dešimt tūkstančių smalsuolių. Nuo tada atsirado ir įsitvirtino pavadinimas „Palangos ruonis“. Šie žmonės greitai pajuto, kad ledinis vanduo grūdina ne tik kūną, bet teigiamai veikia ir psichiką.
 
Jūratė Marčiulaitienė www.sveikuoliai.lt
 

20-a leciono (pamoka)

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Pinu trispalvę

Kepenėlės su obuoliais ir paprika

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Vaikų vasara muziejuje
Reklama