NAUJIENOS
Putinizmo klystkeliai

Gyventume šimtą metų, jei labiau rūpintumėmės savo kūnu

Kategorija:

Sokratas yra pasakęs: sveikata ne viskas, bet be sveikatos nėra nieko. Kol esame sveiki, dažnai pamirštame, kad mūsų kūnas nėra amžinas. Nors gamta mus apdovanojo kūnu, kuris gali pats save taisyti, gydyti ir puikiai mums tarnauti daugiau kaip šimtą metų, tačiau privalome juo deramai rūpintis. Tik labai dažnai per nežinojimą ar per abejingumą sau tai pamirštame ir prisimename savo kūną, kai jį perveria skausmas, kai sustiprėja įvairūs negalavimai. Tada bėgame pas gydytojus, griebiamės vaistų, kurie gydant vieną organą neretai pakenkia kitam ir taip prasideda susirgimų ir mūsų kūną naikinanti karuselė. To išvengtume, jei savo kūną prisimintume tada, kai jis pilnas energijos, jaunatviškumo, kai spindi grožiu ir sveikata. O tai neatsiejama nuo mūsų imuninės sistemos. Tik ar visi suprantame, kas gi tai yra.

Imunitetas (lot. immunitas – „laisvumas nuo ko nors“) – žmogaus organizmo gebėjimas apsisaugoti nuo viso to, kas jam genetiškai nepriimtina: nuo mikrobų, virusų, parazitų, svetimų baltymų ir kitų medžiagų.

Imunitetas yra organizmo apsauginė reakcija. Ji leidžia organizmui kovoti su jį veikiančiais veiksniais ir išlaikyti savo biologinį aktyvumą. Imuninė sistema šalina mirusias ar pakitusias savo organizmo ląsteles, saugo nuo ligų, ypač infekcinių ir vėžinių. Jei imuninė sistema per silpna, sutrinka organizmo augimas ir vystymasis, mažėja atsparumas infekcijoms, susidaro prielaidos susirgti onkologinėmis ligomis. Nusilpus imunitetui, padažnėja peršalimo, virškinamojo trakto ligos, išryškėja alergijos, pasireiškia grybeliniai odos susirgimai, ūmios ligos įgauna lėtinę eigą. Šį sąrašą galėtume tęsti ir tęsti.

Natūralus organizmo atsparumas sumažėja dėl:

♦ dvasinio ir fizinio pervargimo, streso, problemų

♦ chroniškų ligų, tokių kaip širdies ir kraujagyslių ligos, diabetas

♦ operacijų, didelio kraujo kiekio netekimo

♦ medicininių švitinimų arba stipraus ir ilgo švitinimo ultravioletiniais spinduliais

♦ nikotino ir alkoholio vartojimo

♦ vitaminų, mineralų bei antioksidacinių medžiagų trūkumo.

Viskas atrodo taip paprasta ir suprantama, bet realybėje sunkiai įvykdoma. Kodėl? Šiandien žmonės gyvena per daug įtemptai, per daug skuba, dažnas iš mūsų pamiršta pasirūpinti brangiausiu savo turtu – sveikata.  Pasaulio sveikatos organizacija mitybos įtaką žmonių sveikatai priskiria prie keturių svarbiausių veiksnių. Lietuvos gyventojų sveikatos rodikliai, kuriuos nulemia neteisinga mityba ir nepalanki sveikatai maisto produktų sudėtis, deja, tebėra blogi.

Privalome geriau nei bet kada seniau, pasirūpinti savimi. Sveikata ir gyvenimo kokybė prasideda nuo mūsų mitybos, juk ne veltui Hipokratas skelbė: „Tegul maistas būna jūsų vaistas, o vaistas – jūsų maistas “. Tai šimtmečių tiesa, kuria retai pasitikime. Dabartinė maisto kokybė mus iš tikrųjų stebina, deja, neigiama prasme. Nebegalime pasikliauti parduotuvėmis, brangiais maisto produktais, turime akylai skaityti maisto etiketes ir stebėti, ką valgome. Žmonės turėtų gerai paanalizuoti ką deda į burną ir jeigu paklaustumėme bet kurio iš mūsų „ar jūsų mityba subalansuota“, vargu ar sulauktumėme teigiamo atsakymo. O juk kiekvienas iš mūsų turėtų maitintis reguliariai, sveikai, pilnavertiškai.

Rūpinkimės savimi ir artimaisiais, kol esame sveiki. Ar sveikai maitinamės, papildydami savo racioną visaverčiais maisto papildais?  Imuninę sistemą  gali padėti stiprinti  jau dešimt metų Lietuvos žmonių sveikata ir grožiu besirūpinanti Forever kompanija ir jos produktai. Jie  taip pat  skatina priešintis ligų sukėlėjams ir spartina gijimo procesą.

Norinčius daugiau sužinoti apie tai, kaip galite padėti savo imuninei sistemai, maloniai kviečiame į rugpjūčio 6 dieną 18 val. Klaipėda,  Park Inn  viešbučio salėje  ( Minijos g. 119) rengiamą seminarą, kuriame galėsite išgirsti ir pasinaudoti nemokamais patarimais, kaip sustiprinti savo imuninę sistemą ir nebūti priklausomais nuo besikeičiančių metų laikų ar oro sąlygų.

Aldona Graikšienė

Forever akademijos rektorė, menedžerė   


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Kaip mokėmės siuvinėti atvirukąReklama