NAUJIENOS

Ieškome tinkamiausios staltiesės: smulkmenos, kurias reikia įvertinti

Kategorija:

Miestas:

Namų dekoras prasideda nuo smulkmenų, o tinkamas jų išpildymas gali mums padėti džiaugtis stilingais, gražiai atrodančiais ir tuo pačiu funkcionaliais namais. Vienas tokių svarbių akcentų yra staltiesės, kurios ne tik puošia namus, tačiau ir apsaugo  baldus, padeda išvengti dulkių, nusibraižymų bei kitų natūralių susidėvėjimo ženklų.

 Tiesa, tinkamiausios staltiesės pasirinkimas reikalauja žinių. Svarbiausius kriterijus – aptarsime žemiau.

  •  Forma 

Pradėkime nuo formos, kurio labai varijuoja. Dažniausiai galima rasti stačiakampio formos, tačiau rinkoje gana populiarios ir apvalios bei kitos. Žinoma, formą reikia rinktis pagal savo stalą, kuris jau ir sprendžia – kokia staltiesė Jums yra reikalinga. 

 Skoningai atrodo sluoksniais suderintos staltiesės. Apatinis apgaubia stalą, o ant viršaus dedamos visiškai kitokių formų, kurios atlieka tik puošybos funkciją. 

·         Dydis 

Taip pat reikia įvertinti ir tinkamiausio dydžio aspektus, kurie taip pat kinta priklausomai nuo baldo. Svarbiausia, kad nuo stalo krašto audinys nusvirtų bent jau 15 cm. Geriausia, kai siekia iki 40 cm., tačiau ir tai priklauso ir nuo baldo, ir nuo staltiesės, galiausiai, vietos – kur pats stalas stovi.

·         Audinys
 

Kitas svarbus kriterijus yra audinys, kuris taip pat labai varijuoja. Nuo natūralių iki sintetinių audinių. Iš natūralių dažniausiai perkamos medvilninės arba lino audinio staltiesės. Iš sintetinių dažniausiai perkamas poliesteris. Puikiai atrodo ir poliesterio bei medvilnės derinys, galima rasti ir skoningų vilnelės gaminių. 

·         Stilius 

Suprantama, kad dažniausiai labiausiai vertinamas stilius, kadangi vizualiai matyti – ar staltiesė tiks tam tikrame interjere.  

O tikti ji privalo, kadangi šis stalo apvalkalas gali būti svarbiausias kambario akcentas. Kadangi dažniausiai staltiesėmis klojami masyvesni, didesni stalai, suprantama, kad jie tikrai patrauks dėmesį.

·         Gamintojas

Norėdami būti ramūs dėl kokybės – turėtumėte daugiau dėmesio skirti gamintojams. Skaityti ne tik pačių pozicionuojamas idėjas, tačiau kitų žmonių paliktus komentarus apie konkrečius gaminius. Sutaupysite daug laiko ir bent jau preliminarai galėsite žinoti – ko tikėtis.

·         Kaina 

Galiausiai, paskutinis svarbus kriterijus yra kaina. O rasti galima labai daug ir labai įvairių kainų gaminių. Dažniausiai kaina lemia ir audinį, stilių bei dydį, tad vienu kartu reikia vertinti daugiau kriterijų.

Išsirinkite sau tinkamą staltiesę: nostra.lt

Aistė Bielinė

Braškinis pyragas – tortas

Šviežių bulvių plokštainis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama