NAUJIENOS
Burbiškio dvare karaliauja istorinė mada

Kurti krašto įvaizdį padeda Žuvienės virimo čempionatas

Kategorija:

Miestas:
Tikriausiai visi esame patyrę, kad didžiausią įspūdį palieka tai, ką galime ne tik pamatyti, bet ir nuotaiką pajusti dalyvaudami. Ir išsiveždami malonius įspūdžius, puikią nuotaiką, mes stengiamės ten grįžti ir papildyti savo įspūdžius naujais potyriais ir pažintimis. Šilutėje vykstantis tarptautinis žuvienės virimo čempionatas jau tapo neatskiriam Šilutės įvaizdžio dalis.

 Čempionate – vis daugiau svečių iš užsienio

Ne išimtis ir prieš savaitę vykęs vienuoliktasis čempionatas. Jame varžėsi 55 komandos. Buvo išvirta 3330 litrų žuvienės ir žuvies sriubos, o Mero žiedą pelnė Lazdijų rajono savivaldybės komanda (komandos vadovas Sigitas Babarskas, virėjas Ramūnas Zdanavičius). Šiame čempionate dalyvavo naujų komandų. Pirmą kartą varžęsi Pamario krašto liuteronų kunigai (komandos vadovas kun. Mindaugas Žilinskas ir virėjas kun. Jonas Liorančas), pasivadinę „Juoda Avis“, laimėjo pirmąją vietą žuvies sriubos kategorijoje. Tarp pirmą kartą dalyvavusių buvo ir Žeimelio komanda. Kaip sakė ją atlydėjusi Pakruojo rajono savivaldybės mero patarėja Simona Lipskytė, tai ne tiek žvejų, kiek žuvienės virimo varžytuvių organizatorių komanda. Jų varžytuvės paįvairina rajono šventes, o prieš savaitę Žeimelyje vykusiose varžytuvėse žuvienę virė 30 komandų. Tad dalyvavimas Šilutės žuvienės virimo čempionate jiems – naujų idėjų ir sumanymų galimybė.
„Pagėgių komanda labai entuziastingai važiavo į čempionatą ir jam labai rengėsi, – komandą pristato Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius, neslėpdamas pasididžiavimo, kad į Pagėgius buvo atkeliavęs ir mero žiedas, ir kitų apdovanojimų pagėgiškiai šiame čempionate yra pelnę. Neliko nepastebėta ir šiais metais virta jų žuvienė.
„Žuvienės virimo čempionatas yra mūsų pasididžiavimas. Susirinko daug svečių. Šventę ypač pamėgo užsienio valstybės, šalies vadovai. Į šventę atvyko Europarlamentarė ir jau ne pirmo čempionato globėja Vilija Blinkevičiūtė, Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis, aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, Seimo nariai, kitų savivaldybių vadovai. Žuvienės virimo čempionatas tapo labai svarbi informacijos apie Šilutės kraštą sklaidos priemonė“, – pabrėžia Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir pabrėžia, kad kraštą vis labiau suranda pasaulio turistai. Atvyksta mėgstantys vandens pramogas, tad vis paklausesni tampa pasiplaukiojimai įvairiais laivais ir laiveliais. Atvyksta žvejai. Žiemą, kai ledas sukausto marias, jos primena miestelį: palapinės, laužai, pramogos.
Žuvienės virimo čempionate kartu su Šilutės Rotary klubu žuvienę virė ir svečiai iš Turkijos – Alanijos Rotary klubas. Ir nors žuvienė, kaip sakė šventėje dalyvaujantis Alanijos Rotary klubo prezidentas Guvan Cobab, nėra tarp mėgstamiausių patiekalų, bet čempionatas paliko didelį įspūdį ir tuo įspūdžiu jiems bus malonu dalytis savo krašte. Juo labiau, kad didelį įspūdį jiems paliko ir Šilutės krašto grožis. Čempionate varžėsi delegacijos ar atvyko stebėti savivaldybės partneriai iš Latvijos, Rusijos, Ukrainos, Lenkijos, Turkijos.
„Žuvienės virimo čempionatui populiarėjant ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, vis aktualesnis tampa klausimas, ar Šilutei reikalingos dvi didelės šventės – pavasarį vykstanti miesto šventė ir Žuvienės virimo čempionatas. Vis tik tokių dviejų didelių renginių organizavimas reikalauja labai daug lėšų ir laiko. Tuo pačiu metu ir kaimyninėse savivaldybėse daug kur rengiamos šventės. Tad pastaruoju metu galvojame, kad reikėtų atsisakyti miesto šventės, o daugiau dienų skirti Žuvienės virimo čempionatui. Prieš čempionatą būtų galima surengti eitynes, įvairių kolektyvų pasirodymus, o kitą dieną pakviesti į Žuvienės virimo čempionatą. Kitais metais, manau, pokyčių nebus, bet po metų tikriausiai organizuosime tik vieną šventė“, – apie savivaldybės planus mintimis pasidalija Šilutės rajono mero pavaduotojas Sigitas Šeputis.

Ministras ir šilutiškiai – už aukštesnį bokštą

Šilutiškiai tikisi, kad turizmą paskatins ir Rusnės saloje numatytas statyti apžvalgos bokštas. „Pastaruoju metu derimės su jį statančia Saugomų teritorijų tarnyba. Mes norime, kad apžvalgos bokštas būtų 30 metrų aukščio, o jie projektuoja 26 metrų. Tie keturi metrai mums labai svarbūs“, – pabrėžia savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Šeputis ir priduria, kad aplinkos ministras Kęstutis Mažeika po čempionato atidarymo važiavo apžiūrėti vietos, kur numatyta pastatyti apžvalgos bokštą.
„Jei apžvalgos bokštas netrukdo krašto apsaugos įrangai, turi būti atsižvelgta į šilutiškių pageidavimą. Keturi metrai labai svarbu, norint atskleisti šio krašto ypatumą ir grožį. Juk kuo aukštesnis bokštas, tuo platesnis vaizdas atsivers į jį užkopus. Padidinus aukštį išlaidos labai nepadidės, o krašto turizmo plėtrai tai turės didelę įtaką“, – grįžęs į Žuvienės virimo čempionatą kalbėjo aplinkos ministras.

Keliasi Kintai

„Turizmas yra mūsų savivaldybės prioritetinė sritis ir ieškome įvairesnių būdų kraštui garsinti. Pradedame „gaivinti“ Kintus. Čia bus pradėtas įgyvendinti projektas „Baltija visiems“. Taigi marių pakrantėje atsiras įvairių vandens pramogų. Ieškome galimybių buvusiai „Vėtrungės“ stovyklai atnaujinti. Tai bus stovykla visos Lietuvos vaikams. Žiemą ji galbūt bus žvejų ir pamarį mėgstančių rezidencija“, – planais pasidalija meras ir administracijos direktorius Virgilijus Pozingis. O mero pavaduotojas Sigitas Šeputis ir administracijos direktoriaus pavaduotoja Dalia Rudienė viliasi, kad jau spalio mėnesį pajudės ir Šilutės baseino statyba. Tai dar vienas objektas, reikalingas ir patiems šilutiškiams, ir svečiams, nes ne visada galima mėgautis vandens pramogomis gamtoje. Kaip tik tada jas pakeis baseinas.
Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis daugiatūkstantinės minios akivaizdoje padėkojo visiems, padėjusiems surengti čempionatą: organizatoriams, rėmėjams, tarp jų ir Lietuvos kultūros tarybai globėjui-vyriausiajam šefui bei renginio vedėjui Marijui Budraičiui, ir visiems tiems, kurie apsilankė gamtos užgrūdintų šilutiškių nuostabioje rudeniškoje šventėje!
 
Justė Brigė
Straipsnis paskelbtas
„Savivaldybių žinios“ Nr.15
 

20-a leciono (pamoka)

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Pinu trispalvę

Varškės spurgos – ,,ežiukai“

Kepenėlės su obuoliais ir paprika

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Vaikų vasara muziejuje
Reklama