NAUJIENOS

Kviečia Respublikinis Vaclovo Into akmenų muziejus

Kategorija:

Miestas:

Respublikinis Vaclovo Into akmenų muziejus, kurio įkūrėjas garsusis daktaras Vaclovas Intas, – vienintelis Europoje, turintis ledynmečio suneštų riedulių ekspozicijas, esančias tiek viduje, tiek po atviru dangumi. Nors muziejus skaičiuoja 40 - uosius metus, jis tebetraukia tūkstančius turistų.

Muziejus įsikūręs Bartuvos upės slėnyje, 14,5 hektarų plote, kuriame sukomponuotos kompozicijos iš daugiau kaip 150 000 įvairiausių akmenų ir akmenukų.

Šiandieniniame muziejuje yra dvi pagrindinės ekspozicijos. Pirmoji įrengta sename malūne (malūnas – kultūros paveldo objektas), kuriame lankytojai gali apžiūrėti suklasifikuotus uolienų fragmentus (obsidianą, granitą, marmurą), gyvūnų ir augalų fosilijas (amonitus, belemnitus, jūrų lelijas ir t.t.), akmenis, išoperuotus iš žmogaus organizmo, naudingas iškasenas (smėlius, žvyrus, dolomitus) ir mineralus (citrinus, floritus, agatus, deimantus, rubinus ir t.t.).

Lauko ekspozicijos dalis suprojektuota taip, jog lankytojai gali pamatyti, paliesti ir net pajusti akmenų, Lietuvoje atsidūrusių per ledynmetį, galią ir slaptingumą. Įvairiaspalvių riedulių raštų gausą pagyvina žaluma – reti, nematyti medžiai ir krūmai, kurių parke auga apie 4000 vnt. Parke įrengtas saulės labirintas, pentagrama, akmenų lopšys, lietuvių naudoti dubenėti akmenys – aukurai, ant kalniuko – akmeninių skulptūrų skveras, apžvalgos tiltas, nuo kurio matyti parkas ir dalis Mosėdžio panoramos, vaikų žaidimų aikštelė. O jei norite patirti kažką naujo, kviečiame muziejaus lauko ekspoziciją aplankyti sutemus. Čia moderniai apšviečiami akmenys, medžiai, krūmai, tiltai, erdvės ir takai.

Muziejuje organizuojami įvairaus pobūdžio renginiai, parodos, ekskursijos,  edukacinės programos. Viena populiariausių edukacijų yra ,,Mineralas juvelyrikoje ir mano papuošalas“ (Kultūros paso dalis). Edukacinio užsiėmimo metu pateikiame esmines žinias apie brangakmenius bei praktinę informaciją, kaip juos identifikuoti , kaip prižiūrėti, kaip ir kur panaudoti. Užsiėmime Jūs patys galėsite susiverti sau apyrankę iš pusbrangių mineralų.

Kita edukacija yra ,,Parko takeliais“. Edukacinio užsiėmimo metu kviečiame susipažinti su Akmenų parke augančiais medžiais ir krūmais, retais irt itin retais augalais. Prieš kelionę sužinosite parko įkūrimo istoriją, dendrologinę kolekciją.

Muziejuje teikiama nemokama audiogido paslauga. Parkas pritaikytas neįgaliesiems.

 

www.akmenumuziejus.lt
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Reklama