NAUJIENOS

Kvietimas į kino festivalio "Žiemos ekranai"

Kategorija:

Miestas:
 
Sveiki, mieli kolegos,
 
norime kartu su jumis pasidžiaugti, kad prancūziško kino festivalis "Žiemos ekranai" vyks jau penkioliktąjį kartą ir kviečiame į susitikimą su festivalio organizatoriais ir draugais.
Susitikimas vyks sausio 16 dieną, 10 valandą, kavinėje Caffeine, Pylimo g. 11.
 
Festivalio pristatymo planas:
  • Festivalio programos sudarytoja Eglė Čepaitė, jau daugiau nei dešimtetį dirbanti kino industrijoje Paryžiuje, papasakos apie festivalio programą, filmų pasirinkimų argumentus ir naujausias prancūziško kino aktualijas. 
  • Prancūzų instituto direktorius Jean-Marie Sani ir ilgametė festivalio organizatorė Ramunė Vrubliauskienė atskleis festivalio tikslą, jo misiją bei organizavimo užkulsius.
  • Specialiai iš Prancūzijos į festivalį atvyks rašytoja Erika Umbrasaitė, kuri remdamasi savo asmenine ir profesine patirtimi papasakos, kodėl lietuviams taip patinka prancūzų kultūra ir filmai, kuo išskirtinis yra prancūzų kinas, kodėl jis toks viliojantis?
 
Šiais metais skatinsime žiūrovus leistis į dabarties laiko paieškas bei panirti į atsitiktinumų žavesį. Šiemet programoje – per trisdešimt rinktinių filmų.

Kruopščiai atrinktoje pagrindinėje programoje Dabarties laiko beieškant pristatoma penkiolika autorinio kino filmų, sukurtų Prancūzijoje per pastaruosius dvejus metus. Filmus sieja atidus ir gilus žvilgsnis į dabarties realijas, netikėtos ir drąsios kasdienybės interpretacijos, jiems būdinga išskirtinė, raiški kino kalba. Siekiant atspindėti šiuolaikinio prancūzų kino tendencijas, programoje vyrauja žanrų ir temų įvairovė : nuo milijonines žiūrovų minias sužavėjusių ir sugraudinusių komedijų Nematomos ar Edmond iki Kanų kino festivalio paralelinėse programose sužibėjusių filmų Alisa ir meras, Klajojanti siela ar Esminis poreikis. Nuo Venecijos kino festivalyje pristatyto įtempto psichologinio trilerio Paskutinė pamoka iki Lokarno kino festivalyje žiūrovų simpatijas pelniusios biografinės dramos Kamilė, nuo debiutinių kino juostų Du sūnūs  ar Mano šlovinga jaunystė iki jau pripažintų režisierių naujausių darbų Į pasaulio kraštą, Neįmanoma meilė bei Notre Dame.
 
Teminėje retrospektyvoje Atsitiktinumai ir sutapimai – dešimt prancūzų kino klasikos filmų, dešimt unikalių kino vizijų, pakviesiančių užsukti į paslaptingą atsitiktinumų teritoriją.
 
 
Dar daugiau įdomios informacijos jums suteiksime spaudos  pusryčių metu.
 
Planuojamas susitikimo laikas – 1 valanda.
 
Daugiau informacijos: zekomunikacija@gmail.com; 861423121; www.ziemosekranai.lt
 
Cordialement,
Giedrė Voroneckė
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Muziejus – geriausia vieta mokytisJonui Svilainiui – 100

Jonui Svilainiui – 100

Vasario 8 dieną Didžiosios Kovos apygardos „B“ rinktinės Dieduko, Žaibo ir Audros būrių partizaną, buvusį politinį kalinį ir aktyvų politinių kalinių sukilimo 1953 m. Vorkutos lageryje dalyvį Joną Svilainį (Liūtą)...

Reklama