NAUJIENOS

Leono Striogos parodos „Geležies amžius“ atidarymas

Kategorija:

Miestas:

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Paveikslų galerijoje, K. Donelaičio g. 16, Kaune gruodžio 8 d., penktadienį, 16 val. įvyks Leono Striogos parodos „Geležies amžius“ atidarymas.

Iš pirmo žvilgsnio šaltoki ir labai šiuolaikiškai, moderniai atrodantys kūriniai prabyla pačiomis jautriausiomis temomis ir kalbomis. Menininko darbuose atsispindi jo išgyventi įvykiai bei jį supanti aplinka. Geležinės Leono Striogos skulptūros pasakoja įdomiausias istorijas pranešdamos svarbiausias žinias iš praeities ir dabarties. Darbų temos ir pavadinimai puikiai iliustruoja meistro minties galią, laikotarpio suvokimą ir tikrąsias vertybes: „ Į karužę “, „Karys“, „Rūpestis“, „Angelas“, „Saulės žirgas“, „Angelas su fleita“ ir daugelis kitų.

L. Striogos kūrybinėje biografijoje būta gilių stiliaus paieškų, domėjimosi ankstyvąja antika, Afrikos tautų menu, Henrio Moore‘o, Pablo Picasso, Marino Marini modernizmu. Skulptorius surado unikalią medžio kapojimo techniką, prilygstančią impresionistų teptuko kalbai. 
Išbandęs dekoratyvią kamerinę ir monumentalią skulptūrą, XXI a. autorius atsiskleidė kaip mažosios plastikos virtuozas ir sukūrė per 1600 vertingų kūrinių, įvardijamų kaip vėlyvojo modernizmo klasika. Menininko kūrinių turi įgsiję Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, Rusijos dailės muziejai, privatūs kolekcininkai JAV, Vokietijoje, Prancūzijoje, Danijoje ir kitur, o daugelis jo darbų sudaro nacionalinės skulptūros aukso fondą, jam skirta Nacionalinė kultūros ir meno premija, o kūrybos viršukalnes ženklina stipendijos ir medaliai. 

Tačiau, nepaisydamas įvertinimų ir nuopelnų, garbaus amžiaus sulaukęs skulptorius vis nepaliauja dirbti, vis imasi naujų eksperimentų ir kuria darbus iš, rodos, jo kūrybai nebūdingos medžiagos – grubaus rūdimis padengto metalo, geležies. O juos išpildyti padeda kūrybiniame procese dalyvaujantis Leono sūnus Aidas Strioga.
Paroda veiks: 2017 12 08–2018 01 07

Vida Labanauskienė


Tėvo dieną švęskime kitaip

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Lietiniai su vištiena ir pievagrybiais

Nuostabaus skonio kreminis tortas be kepimo

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Kviečiame išgirsti, paragauti, pajausti
Reklama