NAUJIENOS

Lietuva prašo Europos Komisijos skubiai priimti sprendimus, lengvinančius žemės ūkio naštą šiuo sudėtingu metu

Kategorija:

Miestas:

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis kreipėsi į Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujančios Kroatijos žemės ūkio ministrę Mariją Vučkovič ir žemės ūkio komisarą Janušą Vojciechovskį su prašymu skubiai priimti sprendimus, palengvinsiančius žemės ūkio sektoriaus naštą šiuo sunkiu metu.

„Atsižvelgiant į nuolat besikeičiančią situaciją dėl koronaviruso, turime pasiųsti tvirtą ir vieningą signalą visuomenei, ypač vartotojams ir ūkininkų bendruomenei, kad visos turimos Bendrosios žemės ūkio politikos priemonės bus įvertintos ir nedvejojant taikomos“, - sako ministras A. Palionis.

Anot ministro, negalima sutrikdyti maisto tiekimo grandinės, todėl būtina užtikrinti laisvą prekių judėjimą. „Mes primygtinai prašome raginti valstybes nares laikinuosiuose kontrolės punktuose skirti „žaliąsias juostas“ krovininiam transportui, teikiant prioritetą greitai gendantiems maisto produktams ir gyvuliams. Nuolatinis maisto parduotuvių aprūpinimas yra gyvybiškai svarbus“, - teigiama rašte Europos Tarybai.

Ministro įsitikinimu, ūkininkai ir toliau turi užsiimti gamyba, užuot nerimavę, kaip laikytis įvairių reglamentuose nustatytų terminų. „Sprendimai, susiję su terminais, paraiškų pateikimu, patikromis vietoje ir paramos išmokėjimu gavėjams, turėtų būti priimti kuo skubiau“, - pabrėžiama rašte.

Ministras atkreipia dėmesį ir į būtinybę rasti praktišką bei efektyvų sprendimą, kaip sumažinti riziką užsikrėsti tiek ūkininkams, tiek patikras vietoje atliekantiems specialistams.

Europos Komisijos taip pat prašoma stebėti rinką ir, jei prireiktų, nedelsiant pradėti taikyti rinkos intervencines ar specialias paramos priemones.

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija

 

 


Pinu trispalvę

Žygis Pagramančio regioniniame parke

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Reklama