NAUJIENOS

Lietuviškų orchidėjų gelbėjimo akcija atšaukta

Kategorija:

Miestas:

Jau kelis metus iš eilės Neries regioninis parkas gamtos mylėtojus kvietė įbristi į didžiausią parko pelkę ir padėti išsaugoti šiuos saugomus augallus. Organizuojamoje medelių kirtimo ir krūmų rovimo talkoje dalyvaudavo daug savanorių ir taip padėdavo išsaugoti šimtus ten vasarą žydinčių nepaprasto grožio retųjų augalų.

Dėl vykdomų gelbėjimo akcijų šioje pelkėje kasmet žydi vis daugiau ir daugiau lietuviškųjų orchidėjų, įrašytų į Lietuvos raudonąją knygą. 2017 m. vasarą, atliekant jau žinomų rūšių skaičiavimus, šioje pelkėje buvo aptikta ir nauja, labai retų ir saugomų orchidėjų rūšis – dvilapiai purvuoliai! Tad Šilėnų pelkė gali pasigirti jau nebe keturiomis, bet net penkiomis skirtingomis saugomų orchidėjų rūšimis!

Šiais metais akcija buvo planuota kovo 28 d. (šeštadienį), bet dėl paskelbto karantino neįvyks. Kada vyks šis gamtosauginis renginys, informuosime vėliau.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama