NAUJIENOS

Lietuvos ir Latvijos gynybos ministrai aptarė regioninio saugumo aktualijas

Kategorija:

Miestas:
Sausio 16 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir Latvijos vicepremjeras bei gynybos ministras Artis Pabriks, susitikę darbo pietų, aptarė dvišalio ir regioninio saugumo aktualijas, šalių siekį užtikrinti nuolatinį informacijos apie saugumo pokyčius apsikeitimą. 
„Latvija yra svarbi mūsų partnerė saugumo ir gynybos srityje. Neseniai pablogėjusi saugumo padėtis Irake parodė, kad nenutrūkstama komunikacija su Latvija dėl Irako operaciniu lygmeniu buvo tinkamai užtikrinta“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.
Susitikimo metu ministrai aptarė šalių indėlį į tarptautines operacijas, saugumo vertinimą Vidurio Rytuose. Ministrai sutarė, kad galimos JAV paramos Baltijos šalių pajėgumams vystyti koordinacija tarp trijų Baltijos šalių yra svarbus klausimas. 
Ministrai taip pat  lankėsi Nacionalinio kibernetinio saugumo centre (NKSC) prie Krašto apsaugos ministerijos, kur centro direktorius dr. Rytis Rainys supažindino su NKSC naudojamomis priemonėmis (sensoriais) kibernetinių atakų aptikimui bei pristatė incidentų valdymo CERT-LT darbo aplinką, Lietuvoje detektuojamų kibernetinių atakų mastą bei daromą žalą. Abi šalys susiduria su dideliais kibernetinio saugumo iššūkiais, o kibernetinių incidentų statistika iš esmės yra panaši. Ministrai sutarė, kad bendradarbiavimas tarp nacionalinių CERT padalinių – CERT-LT ir CERT-LV – turi būti dar labiau sustiprintas. 
Vėliau abu ministrai išvyko į Užsienio reikalų ministerijos organizuotą neformalų saugumo politikos ekspertų „Sniego susitikimą“ Trakų rajone, kuriame aptariami pagrindiniai transatlantinei bendruomenei kylantys iššūkiai ir atsakas į juos.  
 Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimas saugumo ir gynybos srityje
 Latvija yra viena iš svarbiausių Lietuvos partnerių saugumo ir gynybos srityje, o abiejų valstybių bendradarbiavimas šioje srityje tęsiasi jau keletą dešimtmečių.
 Pagrindinis Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo tikslas yra nacionalinių pajėgumų stiprinimas, Baltijos projektų plėtra ir bendrų interesų atstovavimas NATO. Taip pat aktyviai veikia Baltijos šalių projektai, tokie kaip Baltijos gynybos koledžas, bendro Baltijos šalių karinio vieneto skyrimas budėjimui NATO vienetuose ir kt.
Baltijos šalys rengia ir dalyvauja bendrose pratybose, taip pat siunčia karius dalyvauti pratybose vykstančiose kitų NATO sąjungininkių teritorijose. Estija, Lietuva ir Latvija aktyviai koordinuojasi dėl NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinių grupių dislokavimo regione, koordinuoja gynybos planus, glaudžiai bendradarbiauja strateginės komunikacijos srityje.
 Supaprastinto sąjungininkų atvykimo ir judėjimo Baltijos šalyse procedūrų įgyvendinimas yra dar vienas svarbus Baltijos šalių bendradarbiavimo prioritetas. 2017 m. vasario 15 d. Baltijos šalių gynybos ministrai pasirašė bendrą komunikatą apibrėžiantį atvykimo procedūrų supaprastinimą.

Nuotraukų aut. Alfredas Pliadis (KAM)

Visuomenės informavimo skyrius
Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamentas 

KRAŠTO APSAUGOS MINISTERIJA
 

Braškinis pyragas – tortas

Šviežių bulvių plokštainis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama