NAUJIENOS

Mantas Varaška: apie „normalų“ Seimo narį

Kategorija:

Miestas:
Visuomenėje jau žinoma Eglė Kručinskienė kandidatuos į Seimą ir nuo to Lietuvoje kilo drama.
Iš tiesų labiau nustebino ne šios moters pasirinkimai, bet mūsų elito (politikai, politologai, žurnalistai, „įtakotojai:) reakcija į tai. Suprask, kaip žiauru, iki ko nusiritome, kas atstovaus šaliai?
Tamstos, o kas nusirito? Kas būtent? Visuomenė? Bet juk tai – pačios visuomenės dalis. Ir nemaža. Būtų geriau be tokios skurstančios, alkanos, siauros pažiūros? O ką jūs, visų kartų didieji politikai, verslininkai, bankininkai, politologai padarėte, kad to nebūtų?
Aš ir labai norėčiau matyti Seime jaunus, išsilavinusius, nesavanaudžius žmones. Kur jie?.. Elite?.. Užsieniuose. Ne visi, bet daug. Norėčiau matyti Seime įžvalgius ne bankams vergaujančius ekonomistus, teisininkus, eksportuotojus. Kur jie? Už partijų ribų, nes tokie ten nereikalingi.
Kas lieka? Vidurinioji klasė? Jai neatstovauja niekas, bet ji gyvena sau ir dar pragyvena iš vidutinių algų. Politikos „Elitas“? Iš jo bent pusė turi rimtus valdžios godulio, dėmesio psichikos sutrikimus ir tie sutrikimai vis didėja. Ir dar lieka 600 000 žemiau skurdo ribos.
Todėl visiškai normalu, kad vargstantys kyla į kovą. Jie eina pas Puteikį ar bet ką, kas juos priima kaip tokius. O ne kaip „apačius“ kas „elitui“ taip ilgai buvo juokinga. Geriau reikėtų pasidžiaugti, jog tos „apačios“ į Seimą eina per rinkimus, o ne per išdaužytus langus.
Sakoma, kad politikas yra visuomenės atspindys. Todėl visiškai normalu, kad būsimo „normalaus“ Seimo veide matysis skurdas, vargas, pyktis. To galima išvengti tik drauge kovojant prieš atskirtį, bet ne šaipantis prieš likusius apačiose.
 
Mantas Varaška
Kazlų Rūdos savivaldybės meras
 

 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė
Reklama