NAUJIENOS

Mažėjant bankiniam finansavimui verslas atrado alternatyvą

Kategorija:

Miestas:

Faktoringo paslaugas teikiančios bendrovės „Factris Lietuva“ šių metų pirmojo pusmečio duomenys rodo dvigubą faktoringo apimčių augimą, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai. Nyderlandų kompanijos faktoringo portfelis š. m. I pusmetį Lietuvoje pasiekė 11,2 mln. eurų.

„Prie faktoringo apimčių augimo šių metų pirmąjį pusmetį labiausiai prisidėjo gilesnės rinkos žinios apie faktoringą – sąskaitų finansavimą. Matome, kad vis daugiau įmonių įvertina šios paslaugos privalumus. Verslui, turinčiam mokius pirkėjus, ši paslauga ypač prieinama, kadangi faktoringo bendrovei finansuotą sąskaitą apmoka mokus pirkėjas. Fiksuojame ir naują tendenciją – paslauga aktuali ne tik smulkioms bei vidutinėms įmonėms, bet ir stambesnėms kompanijoms. Todėl erdvės plėstis stambesnių verslo įmonių segmente taip pat yra. Svarbiausia, kad verslo klientai jau ne kartą įsitikino, jog faktoringo pagalba pagerintas įmonės likvidumas duoda naudą – taip paprasčiau augti, laiku ar greičiau atsiskaityti su tiekėjais, subalansuoti pinigų srautą sezono laikotarpiu“, – sako „Factris Lietuva“ vykdomasis direktorius Paulius Jauga.

Analizė rodo, kad didžiausias „Factris Lietuva“ teikiamų faktoringo paslaugų augimas buvo transporto, įdarbinimo paslaugų bei didmeninės prekybos srityse veikiančiuose versluose. Šie sektoriai ir pernai aktyviausiai naudojosi faktoringu, bet šiemet tokių klientų faktoringo portfeliai augo bene 2,5 karto. „Šiose srityse visada jaučiamas poreikis. Matome, kad ypač transporto atstovams sunkiau gauti paskolas iš tradicinių finansuotojų, todėl jie vis drąsiau domisi ir atranda faktoringo galimybes. O didmenininkams itin svarbu turėti apyvartinių lėšų, nes reikia nuolat ir dažnu atveju skubiai įsigyti naujų prekių bei žaliavų“, – pastebi P. Jauga.

Didžiausią „Factris Lietuva“ klientų dalį užima smulkesnės įmonės, kurių metinės pajamos iki 1 mln. eurų. Bendras tokių įmonių faktoringo portfelis š. m. I pusmetį – 4,4 mln. eurų, pernai buvo 2,6 mln. eurų. Tiesa, klientų portfelį papildė ne tik nedidelės, bet ir stambesnės įmonės. Būtent jų augimas, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, ir yra didžiausias. Įmonių, kurių metinės pajamos yra virš 5 mln. eurų, šių metų pirmojo pusmečio faktoringo portfelis yra bene 3 kartus didesnis. Kiek mažesnis, bet taip pat ryškus faktoringo paklausos augimas vidutinio dydžio įmonėse, kurių metinės pajamos siekia 1-3 mln. eurų. Pastarųjų faktoringo portfelis augo 2 kartus. „Nors dažniausias mūsų klientas yra smulkusis verslas, esame naudingi ir randame tinkamus finansavimo sprendimus visiems rinkos dalyviams – tiek smulkiam, tiek vidutiniam, tiek stambiam verslui. Taip pat pastebime įmonių susidomėjimą prekinio kredito draudimu, kuriuo pirkėjai apdraudžiami nuo nemokumo rizikos, tai irgi prisidėjo prie paklausos faktoringo paslaugai augimo“, – sako P. Jauga.

Atvirą, uždarą ir atvirkščią faktoringą siūlanti bendrovė „Factris Lietuva“ fiksuoja kiek mažėjantį uždaro faktoringo portfelį. „Pastarą tendenciją, pirmiausia, siejame su tuo, kad siekiame sumažinti bet kokią galimą tiek klientų, tiek savo įmonės riziką, todėl teikiame prioritetą atviro faktoringo sandoriams“, – pažymi P. Jauga.

Eksporto faktoringas, kai finansuojamos sąskaitos pirkėjų, esančių ne Lietuvoje, augo nuosaikiai – apie 8 proc. ir sudarė 40% visų faktoringo apimčių.

Bendros „Factris“ pajamos š. m. I pusmetį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, augo daugiau nei dvigubai.


Liudmila Dobilienė


21-a leciono (pamoka)

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Kviečiame išgirsti, paragauti, pajausti
Atjauta

Pūkutės puošmena – ilgi ūsai

Reklama