NAUJIENOS

Medikų licencijos pratęsiamos ar tikslinamos nemokamai

Kategorija:

Miestas:

Medikai, turintys pratęsti jiems jau išduotas licencijas ar, esant reikalui, privalantys jas patikslinti, tai gali padaryti visiškai nemokamai. Apie tokią teisę, atsižvelgus į pastebimas tendencijas, kai gydytojai, slaugytojai ir kiti medicinos praktika besiverčiantys specialistai vis dar sumoka už paslaugas, kurios teikiamos nemokamai, primena Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (Akreditavimo tarnyba).

Pasak jos direktorės Noros Ribokienės, tokių atvejų, kai specialistai dar kartą visiškai be reikalo susimoka valstybės rinkliavą už licencijos pratęsimą ar tikslinimą, pasitaiko po keliasdešimt kasmet.

„Norime dar kartą atkreipti gydytojų, slaugytojų ir akušerių, teikiančių dokumentus su prašymu pratęsti ar patikslinti jau turimą licenciją, dėmesį, jog valstybės rinkliavą privalu sumokėti, kai išduodama nauja licencija. Tuo metu, kai ji pratęsiama arba patikslinama, Akreditavimo tarnyba tai atlieka visiškai nemokamai“, – sako N. Ribokienė.

Be to, tikslinant licenciją, kai, pavyzdžiui, pasikeičia jos turėtojo vardas ar pavardė, ne tik nereikia mokėti valstybės rinkliavos mokesčio, bet ir nebereikia Akreditavimo tarnybai teikti paraiškos patikslinti licencijos rekvizitus. Tai reiškia, kad medikui, pasikeitusiam vardą ar pavardę, pakanka jam priimtinu būdu, t. y., telefonu ar elektroniniu paštu, tiesiog informuoti apie vardo ar pavardės pakeitimo faktą. Naujus asmens duomenis Akreditavimo tarnyba gauna iš Gyventojų registro, kai nauju vardu ar pavarde išduodamas asmens tapatybės dokumentas.  

Tuo atveju, jei įmoką už licencijos pratęsimą ar jos tikslinimą medicinos praktika besiverčiantis specialistas sumokėjo, jam reikės kreiptis į atsakingas institucijas ir sumokėtus pinigus jis tikrai atgaus. Visų pirma žmogus turės Akreditavimo tarnybai pateikti laisvos formos prašymą išduoti pažymą apie tai, kad įmoka nebuvo panaudota ir yra grąžintina. Tuomet dėl įmokos grąžinimo specialistui reikės kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją pagal savo gyvenamąją vietą.

„Primindami apie nemokamai teikiamas paslaugas, viliamės, kad sveikatos priežiūros specialistai labiau taupys savo bei mūsų laiką ir neatlikinės nereikalingų mokestinių pavedimų, kurių susigrąžinimas reikalauja papildomų pastangų“, – teikia N. Ribokienė.

 

SAM Spaudos tarnyba


Tėvo dieną švęskime kitaip

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Lietiniai su vištiena ir pievagrybiais

Nuostabaus skonio kreminis tortas be kepimo

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Kviečiame išgirsti, paragauti, pajausti
Reklama