NAUJIENOS

Merkinėje atidaryta Rūtos Indrašiūtės keramikos paroda „Molio sakmės Merkinėje“

Kategorija:

Miestas:

Dzūkijos nacionalinio parko „Šalcinio“ galeriją Merkinėje papuošė netoliese tarp šilų pasislėpusiame Maksimonių kaime gyvenančios ir kuriančios talentingosios menininkės Rūtos Indrašiūtės gausi keramikos kūrinių paroda „Molio sakmės Merkinėje“. Nuostabiausi darbai – skulptūros, puodynės, graliai, lėkštės, puodeliai ir švilpynės, jų subtilus dekoras tikrai pakerės kiekvieną, atėjusį į šią parodą. Rūta savo kūrinius dekoruoja taip, tarsi nematoma Kūrėjo ranka vedžiotų jos teptuką. Paukšteliai, žvėriukai, žalčiukai, įvairiausi žolynai ir augalėliai, žvaigždėtas dangus, saulė, mėnulis – tarsi visa gamtos kūrinija, kurią menininkė taip myli, sutūpė ant unikalių Rūtos kūrybos darbų.Daugžodžiauti nemėgstanti menininkė prasitarė, kad visos jos kūrybinės mintys užkoduotos kūriniuose, čia jos pasaulis ir svajonės. Gyvenant tokiame gamtos rojuje, kai kiekviena diena džiugina nuostabiomis  „gamtos naujienomis“ ir kai talentai liejas per kraštus, gimsta štai tokie stebuklai.Parodos atidaryme Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato darbuotojas Algimantas Černiauskas  sakė, jog menininkės kūriniai gimsta iš to, ką kasdien mato savo sodyboje, už jos tvoros, vaikščiodama po mišką, savo vizijose bei iš to, ką skaito. Jis taip pat pažymėjo, jog Rūtos kurti indai bene vienintelės iš Lietuvos menininkų atsispindi Lietuvos pašto ženkluose.Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato darbuotojas, gamtos mokslų daktaras Mindaugas Lapelė įteikdamas parodos autorei iš Merkinės pievų suskintą laukinių gėlių puokštę, sakė, jog Rūtos kūryba nuo pat jos dalyvavimo parodose pradžių, 1992–ųjų, kito ir skleidėsi. Iš pradžių buvo paukščiukai ir švilpynės, o dabar išsiskleidė beribiais motyvais.  Už aktyvią kūrybinę veiklą, senųjų tradicijų puoselėjimą, aukštą meistriškumo lygį ir puikius pasiekimus keramikos srityje bei Varėnos krašto garsinimą Lietuvoje ir pasaulyje sertifikuota tautinio paveldo produktų tradicinė amatininkė, senojo amato puoselėtoja,  unikali keramikos kūrėja, žymi menininkė Rūta Indrašiūtė praėjusių metų rudenį  apdovanota ,,Sidabrinės bitės“ ženklu ir Varėnos rajono savivaldybės kultūros premija. Šiuos garbingus apdovanojimus savivaldybė teikia Varėnos krašto kultūrai ir menui nusipelniusiems žmonėms.
Paroda Merkinės lankytojų centre, „Šalcinio“ galerijoje veiks iki rugpjūčio 28 d. Kiekvienas joje apsilankęs neabejotinai prisilies prie šios subtilios menininkės kūrybos magijos, kurios vedama ji vaiskiausiomis spalvomis liudija, kad gamta mums piešia nenusakomo grožio vaizdus, tereikia tai pamatyti ir pasidžiaugti.

Rūta Averkienė


Braškinis pyragas – tortas

Šviežių bulvių plokštainis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama