NAUJIENOS

Ministras Algirdas Monkevičius per susitikimą su profesinėmis sąjungomis: darysiu viską, kad mokytojams ir dėstytojams atlyginimai didėtų

Kategorija:

Miestas:

Spalio 31 d. ministerijoje su švietimo darbuotojų profesinėmis sąjungomis susitikęs švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius pažadėjo per biudžeto svarstymus siekti, kad būtų padidinti mokytojų ir dėstytojų atlyginimai, dar ieškoti papildomų vidinių finansinių išteklių. Ministras šiandien į susitikimą buvo pakvietęs Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos, švietimo ir mokslo profesinės sąjungos „Solidarumas“, Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo, Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ ir Lietuvos švietimo įstaigų vadovų profesinės sąjungos atstovus.

„Buvome įsipareigoję atlyginimų mokytojų ir dėstytojų atlyginimų koeficientus didinti 10 proc., skirti papildomų 10 mln. eurų švietimo pagalbos specialistams, tad darysiu viską, kad maksimaliai priartėtume prie šito susitarimo. To sieksiu per biudžeto formavimo stadijas, ieškosime kitų finansinių šaltinių, kad turėtume rezultatą. Turime sudaryti sąlygas mokytojams būti oriems, nes jų darbu visuomenei duodama grąža – neįkainojama“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Norint surasti lėšų pedagogų atlyginimams, buvo optimizuoti ir vidiniai ištekliai, pvz., sujungtos ministerijai pavaldžios įstaigos, sutaupyta apie septynis milijonus eurų. Ieškant papildomų lėšų, svarstomi ir įstatymų pakeitimai. Vyriausybei ministerija yra pateikusi įstatymo pakeitimo projektą, kuriame siūloma, kad pelno siekiančioms įstaigoms būtų sumažinamas valstybės dotavimas.

Pagal dabartinį biudžeto projektą, pateiktą Seimui svarstyti, mokytojų darbo užmokesčio fondas didėtų 9,2 proc., tam biudžete jau numatoma 55,5 mln. eurų.

 

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos

Komunikacijos skyrius


Braškinis pyragas – tortas

Šviežių bulvių plokštainis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama