NAUJIENOS

Ministras L. Linkevičius skatina išnaudoti verslo galimybes Azijoje

Kategorija:

Miestas:
Spalio 4 dieną Vilniuje vyko Lietuvos užsienio reikalų ministerijos organizuota tarptautinė prekybos konferencija „Shaping the Future of Trade: Outlook on Asia“. Konferenciją atidaręs Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius akcentavo prekybos taisyklių ir naujų technologijų potencialo išnaudojimo svarbą plėtojant verslo ryšius su Azija.
 „80 proc. Lietuvos prekybos su partneriais Azijoje vyksta pagal PPO taisykles. Bendromis narių pastangomis būtina stiprinti Pasaulio prekybos organizaciją, nes ji yra esminis skaidrių ir nuspėjamų prekybos sąlygų garantas“, - sakė užsienio reikalų ministras.
 Ministras priminė, kad ne mažiau svarbus instrumentas siekiant gerinti prekybos sąlygas su partneriais Azijoje ir atverti naujas rinkas, yra Europos Sąjungos (ES) laisvosios prekybos susitarimai. Po  to, kai 2011 metais įsigaliojo ES ir Korėjos laisvosios prekybos sutartis, Lietuvos eksportas į Korėją padidėjo 4 kartus. Nuo 2019 metų vasario 1 dienos galiojantis ES ir Japonijos ekonominės partnerystės susitarimas naudingas Lietuvos sūrio, tekstilės ir chemijos produktų eksportuotojams. Laukiama prekybos susitarimų su Singapūru ir Vietnamu įsigaliojimo.
 Konferencijoje pranešimus skaitė Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) generalinio direktoriaus pavaduotojas Xiaozhun Yi, Europos Komisijos, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos atstovai. Apie prekybos politikos ateitį ir santykius su Azijos regionu diskutavo Lietuvos, Japonijos, Kinijos ir Korėjos verslo ir visuomenės atstovai.
 Tai - jau antra Užsienio reikalų ministerijos organizuojama tarptautinė prekybos politikos konferencija. Pernai užsienio reikalų ministras su PPO generaliniu direktoriumi ir ES Prekybos komisare diskutavo apie prekybos politikos svarbą ir pasaulinių prekybos tendencijų poveikį verslui ir piliečiams.
 
 
URM Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas
Visuomenės informavimo skyrius

Tėvo dieną švęskime kitaip

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Lietiniai su vištiena ir pievagrybiais

Nuostabaus skonio kreminis tortas be kepimo

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Kviečiame išgirsti, paragauti, pajausti
Reklama