NAUJIENOS

Miškų savininkams: ar verta parduoti turimą mišką?

Kategorija:

Miestas:

Jeigu esate miško savininkas ir galvojate mišką parduoti, tikriausiai turite tam tikrų priežasčių, kodėl svarstote priimti šį nemenką sprendimą. Mišką parduoti galite su žeme arba išsikirtimui – pirmu atveju miškas jums visiškai nebepriklausys, tačiau išsikirtimo atveju parduodate tik medieną, o žemės išlaikymas, medžių atsodinimas, mokesčiai vis dar yra jūsų atsakomybė.

Kaip neapsirikti priimant sprendimą? Svarbiausia yra žinoti savo prioritetus.

Kai parduosite mišką su žeme, jums nebereikės skirti brangaus laiko miško priežiūrai ir medelių atsodinimui, kuris visgi nėra pigiausias malonumas. Jeigu jūsų miške atliekami neteisėti kirtimai, jums už juos nebereikės atsakyti. Taip pat neteks rūpintis pasikeitusiais aplinkosauginiais reikalavimais, miško veiklos apribojimais ir naujais turto mokesčiais. Pardavę mišką neberizikuosite prarasti pinigų dėl priežasčių, kurios nuo jūsų nepriklauso.

Tiesa, pardavę mišką nebegalėsite jo išsaugoti savo vaikams ar anūkams. Miško kaina auga jam bręstant, todėl jei miškas, kurį norite parduoti dar nėra sulaukęs brandos, jo kaina bus mažesnė.

Dėl miško pardavimo ir kitų susijusių klausimų konsultuoja: https://vizon.lt/


Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Pinu trispalvę

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Vaikų vasara muziejuje
Reklama