NAUJIENOS

Naujametinės turizmo sektoriaus dovana Lietuvai

Kategorija:

Valstybinio turizmo departamentas informuoja, kad 2011 metais turizmo sektoriui bus rekordiniai. Prognozuojama, kad šalį aplankys 1,75 mln. Užsienio turistų. (2010 me – 1,5 mln.). Geriausia žinia, kad pajamos iš atvykstamojo turizmo labai sparčiai auga. Per visus 2010 metus užsienio turistai į Lietuvą atvežė 2,9 mlrd. Lt, o šiais metais, dar tik per devynis mėnesius jie Lietuvoje išleido 2,7 mlrd. Lt (+20 proc.).

Dar džiugesnė žinia, kad per devynis šių metų mėnesius užsienio turistai į Lietuvą atvežė 1,1 mlrd.litų daugiau nei lietuvių turistai išvežė iš Lietuvos (išleido užsienyje). Palyginimui, 2010 m. balansas buvo taipogi teigiamas, bet sudarė tik 0,4 mlrd.Lt.

„Šie rodikliai tikrai pranoko mūsų lūkesčius ir pradžiugino dar metams net nepasibaigus. Tikimės, kad apie šiuos metus galėsime kalbėti kaip apie rekordinius, kurie visam turizmo sektoriui reikš geriausius laikus, kurie tikimės kasmet dar gerės. Tai dovana ne tik šioje srityje dirbantiems, bet ir visos Lietuvos žmonėms. Juk pajamos iš turizmo vis svariau prisideda prie visos šalies ūkio gerovės. Per devynis šių metų mėnesius vienas  užsienio turistas vidutiniškai Lietuvoje išleido 1899 litus“, - apie puikius turizmo rodiklius kalbėjo VTD direktorė dr. Raimonda Balnienė.

Per tris šių metų ketvirčius į Lietuvą atvyko apie 200 tūkst. Daugiau užsienio turistų nei išvyko lietuvių turistų į užsienį. VTD skaičiavimais, per devynis šių metų mėnesius Lietuvą aplankė 1,4 mln. (+20 proc.) užsienio turistų, kai tuo tarpu Lietuvos statistikos departamento  išankstiniais duomenimis į užsienį iš Lietuvos išvyko 1,2 mln.(+7,7 proc.) lietuvių turistų. Vidutinė vieno lietuvių turisto viešnagė užsienyje truko 7,1 nakvynės. Dauguma lietuvių turistų – net 83 proc. vyko asmeniniais tikslais, 13 proc. – verslo reikalais.

Populiariausios šalys, į kurias vyko lietuviai:

  • Kaimyninės: Latvija (12,7 proc.), Baltarusija (10,3 proc.) ir Lenkija (10 proc.),
  • Tolimesnės: Jungtinė Karalystė (9,1 proc. ir Vokietija (8 proc.)

15,4 proc. lietuvių, vykusių į užsienį šių metų I-III ketvirtį įsigijo suorganizuotą turistinę kelionę iš įmonių, teikiančių turizmo paslaugas ir už kelionių paketą sumokėjo vidutiniškai 1714 arba 8,5 proc. daugiau nei per tą patį praėjusį laikotarpį.

Gerseni ir vietinio turizmo rodikliai, nes lietuvių turistai buvo išlaidesni. Per 2011 m. sausio-rugsėjo mėnesius palyginus su tuo pačiu 2010 m. laikotarpiu, vietinių turistų išlaidos padidėjo 5,4 proc. ir sudarė 0,3 mlrd. Lt, nors vietinių turistų kelionių skaičius beveik nepakito (+0,5 proc.) ir sudarė 1,9 mln. Didžioji dauguma – net 89 proc. lietuvių turistų keliavo po šalį savo asmeniniais tikslais – pagrinde aplankyti draugų ir giminių (41 proc.) bei poilsio ar atostogų tikslais (34 proc.). 12 proc. vietinių turistų vyko tvarkyti verslo reikalų. Vidutinė lietuvių turisto kelionė po Lietuvą truko 2,7 nakvynės (+5,1 proc.)

Valstybinio turizmo departamento inf.


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija VingrienėReklama