NAUJIENOS

Pabandykime įsivaizduoti, kaip atrodo mūsų laikas

Kategorija:

Miestas:
Interaktyvaus laiko muziejaus-laboratorijos koncepcijos pristatymas
 Vasario 27 d. 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės I.Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J.Janonio g. 9) lektorius doc. dr. Tomas Kiauka  kviečia į diskusiją „Ar matei, kaip atrodo [tavo] laikas?“. Apie tai, kokias laiko patirties formas sukūrė žmonijos civilizacijos ir kultūros, kaip laiką gali išreikšti filosofija ir vizualieji menai, kodėl reikalingas laiko muziejus ir kaip jis galėtų atrodyti, kad mums dovanotų mūsų didžiausią nuolat prarandamą kapitalą.
Pabandykime prisiminti arba įsivaizduoti gryną laiką be jokio jam formą ir turinį suteikiančio įvykio. Nepavyks, nes mes neturime gryno laiko pajautimo juslės. Ir vis dėlto kažkokiu būdu mes suvokiame laiką. Šiandien jis yra tapęs vienu svarbiausių ir mažiausiai įsisąmonintų mūsų egzistencijos konceptų. Laikas yra vienintelis mūsų kuriamas ir mus kuriantis resursas, tačiau apie jį esame įpratę galvoti, kad jo neturime. 
P.S. Kam įdomu, siūlau nesudėtingus namų darbus: 2020-01 „Nemuno“ žurnale yra esė laiko tema - „Pasiklydę laike arba linksmoji Jono apokalipsė“. Gal šis tekstas inspiruos klausimus, pamąstymus ir diskusiją.
Tomas Kiauka
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė
Reklama