NAUJIENOS

Palangos vasarą atidarys festivalis su charakteriu – „AmberWind 2018”

Kategorija:

Miestas:
Pernai sėkmingai debiutavęsTarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis „AmberWind” sugrįžta į kurortą gegužės 17–19 d. ir kviečia susitikimams su nenuspėjama pučiamųjų muzika. Palangiškių ir kurorto svečių lauks kūrybinės ir meistriškumo dirbtuvės, orkestrų paradai, „openair“ pasirodymai, visų trijų Baltijos valstybių kariuomenių orkestrų performansas, džiazuojanti eksperimentinė muzika ir didieji koncertai, kurių pagrindinis svečias – pučiamųjų žanro pasaulio čempionai „BrassBandWillebroek“ iš Belgijos Karalystės.
 
Šiuo metu Europos pučiamųjų orkestrų čempionate Utrechte dalyvaujantys dirigento FransViolet vadovaujami daugkartiniai nacionalinių pirmenybių ir Europos nugalėtojai „BrassbandWillebroek“ savo pasirodymą Palangos koncertų salėje surengs gegužės 19 d.
 
Lietuvos, Latvijos ir Estijos kariuomenių orkestraikurorto publikai koncertuos dukart, gegužės 18 d., penktadienį,surengdami pasirodymą centrinėje miesto aikštėje bei Palangos koncertų salėje. Kartu su jais į sceną žengs Argentinoje gimęs, o šiuo metu Austrijoje reziduojantis trombonininkas Lito Fontana, Palangoje taip pat surengsiantis ir meistriškumo dirbtuves.
 
Antrus metus iš eilės savo unikalia darbo su vaikais metodika kūrybinėse dirbtuvėse – pamokose dalinsis britas edukatorius StevenLegge. Meistriškumo dirbtuves Lietuvos pučiamųjų muzikos profesionalams ir mėgėjams surengs ir dar vieni festivalio svečiai iš Vengrijos – ansamblis „InMediasBrass”. Gegužės 17 d., ketvirtadienį, šis kvintetas kartu su Lietuvos Teatro ir Muzikos Akademijos ansambliu atidarys festivalį „AmberWind“ nemokamu koncertu Palangos kurhauzo salėje.
 
Brassband, elektroninės ir džiazo muzikos įtakose užaugintą eksperimentinės muzikos albumą „EllisIsland“ „Vandenio“ muzikos klube penktadienio vakarą pristatys jaunas ir ambicingas projektas „Doux“, kuriam savo jėgas suvienijo kompozitorius StanNieuwenhuis ir kornetininkas HarmenVanhoorne iš Belgijos.
 
Kaip ir pernai, pučiamųjų garsuose maudysis visas miestas. Palangos gatvėse, aikštėse ir Birutės parke girdėsite Valstybinį pučiamųjų instrumentų orkestrą „Trimitas“, pučiamųjų instrumentų orkestrą „Kybartai“, Šiaulių pučiamųjų orkestrą, Panevėžio rajono orkestrą „Aukštyn“  ir šventės šeimininkus - „Palangos orkestrą“.

 
Ištvermingiausių festivalio gerbėjų lauks „AmberWind“ jam session vakarėliai resto-pub „Oldman“, kur du vakarus iš eilės šventinę atmosferą kurs Klaipėdos džiazo scenos atstovai.
 
 Daugiau informacijos: www.awf.lt

https://www.youtube.com/watch?v=Kg5yM7quEGY
 

Reklama