NAUJIENOS

Panerių memorialas – didžiausias tragedijos liudininkas

Kategorija:

Miestas:

Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Deividas Matulionis dalyvavo Holokausto dienos minėjime Paneriuose.

„Panerių memorialas – didžiausias šios tragedijos liudininkas, primenantis mums žydų tautos, kartu ir visos Lietuvos tragediją. Esu čia, Paneriuose, ne pirmą kartą kaip Vyriausybės atstovas, pilietis ar tėvas. Tačiau, kiekvieną kartą apima išskirtinis jausmas. Tai praeities beprasmybės ir pagarbos praeičiai akimirka. Paneriai – amžinojo skausmo obeliskas“,–  sakė D.Matulionis.  

Pasak vicekanclerio, nužudyti nieko dėti vaikai ir seneliai, sunaikinti Lietuvą kaip savo tėvynę mylėję ir joje kūrę intelektualai. Šiandien, nužudyti žydai prisimenami ne tik čia, Paneriuose. Visoje Lietuvoje vyksta atminties kelio renginiai. Esame mintimis su visomis Holokausto aukomis, jų artimaisiais.

Pabrėžta, kad  keičiasi Lietuvos visuomenės požiūris į lietuvių ir žydų santykių istoriją, į žydų tragediją, didėja supratimas ir empatija. Geriau suprantame, ko neteko Lietuva.

2020-ieji paskelbti Lietuvos žydų metais. Minėsime Vilniaus Gaono 300 metų gimimo sukaktį. Šis iškilus XVIII a. išminčius, pasaulinio garso Toros ir Talmudo komentatorius, išgarsino Vilnių kaip Lietuvos Jeruzalę. 

Mano vyriausybė


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Muziejus – geriausia vieta mokytisJonui Svilainiui – 100

Jonui Svilainiui – 100

Vasario 8 dieną Didžiosios Kovos apygardos „B“ rinktinės Dieduko, Žaibo ir Audros būrių partizaną, buvusį politinį kalinį ir aktyvų politinių kalinių sukilimo 1953 m. Vorkutos lageryje dalyvį Joną Svilainį (Liūtą)...

Reklama