NAUJIENOS

Papuošti nežinomų laisvės gynėjų kapai

Kategorija:

Miestas:
Panevėžio rajone esančiame Dembavos miškelyje yra du nelankomi partizanų kapai. Juose palaidoti 1945–1947 m. žuvę nežinomi laisvės kovotojai. Tik šalia ošiančios pušys galbūt mena, kieno jie buvo sūnūs, broliai, mylimieji, savo sunkią partizanų dalią atspindinčiose dainose apdainavę motinų, laiminančių į mišką išeinančius sūnus, raudas bei prašymus mergelėms puošti jų kapus.
                      Antri metai prieš Vėlines žuvusiųjų prašymus pildo Dembavos progimnazijos 6 klasės mokiniai. Praėjusiais metais neprižiūrimus kapus jie papuošė taip, kaip kapai buvo puošiami partizanų jaunystės metais: ąžuolo lapais, žaliuojančiomis šakelėmis, kankorėžiais. Šiais metais mokykloje vyko iniciatyva „Papuošk nežinomo laisvės kovotojo kapą“. Progimnazijos bendruomenės nariai aukojo gėlių, žvakių, o 6 klasės mokiniai nuoširdžiai ir atsakingai padirbėjo. Darbščių rankų supurenta žemė pasipuošė baltais ir violetiniais viržių žiedynais, iš akmenukų sudėliotais kryželiais. Pati gamta palaikė šią iniciatyvą, dovanodama šiltą ir saulėtą dieną.
                      Tęsdami veiklas partizanų tema, vyresniųjų klasių mokiniai lapkričio 10 d. Panevėžio bendruomenių rūmuose žiūrės roko operą „Priesaika“. Geri darbai ir atmintis bendromis mokyklos vadovų, mokinių, auklėtojų, tėvų pastangomis keliauja iš kartos į kartą.
 
                                                                                                           
Aldona Klebonaitė
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Reklama