NAUJIENOS

Pažindamas save lengviau rasi savo vietą

Kategorija:

Miestas:

Spalio 25-27 dienomis Mažeikių rajono Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos 8-12 klasių mokiniai, vadovaujami socialinės pedagogės Nijolės Mažeikaitės, išvyko į Kretingos rajono Vydmantų vidurinę mokyklą dalyvauti socialinių įgūdžių prevencinėje stovykloje „Sniego gniūžtė-2013“

 

Sniego gniūžtė“ – tai socialinių įgūdžių reikalaujanti prevencinė programa, kurios dėmesio centre yra savęs pažinimo, vadovavimo ir komandinio darbo ugdymas. Tai – programa, skatinanti teigiamai praleisti laisvalaikį.

Trijų parų stovykla nepalieka abejingų, nes čia užsimezga ne tik naujos pažintys, bet ir sustiprėja pasitikėjimas savimi, ugdomos mokymosi mokytis, komunikavimo, pažinimo, socialinį pilietinį, iniciatyvumo ir kūrybingumo, asmeninė ir kultūrinė kompetencijos. Jų dėka jaunas žmogus gebės kryptingai siekti ateities tikslų ir patirti sėkmę realizuojant save.

Stovykloje dalyvavo 141 mokinys iš Žemaitijos regiono, kurie buvo suskirstyti į 10 mažų grupelių. Mažos grupės yra „Sniego gniūžtės“ siela. Jose mokiniai nevaržomi žaidė savęs pažinimo, pasitikėjimo žaidimus, diskutavo aktualiomis temomis, sprendė įvairias bendravimo, pasaulio suvokimo problemas, kūrė, mokėsi vadovavimo principų, gerbti kitų nuomones ir pasitikėti savimi, atvirai kalbėtis ir išreikšti savo jausmus, priimti kritiką bei ją taktiškai išsakyti.

Užsiėmimus mažose grupelėse keitė bendri susibūrimai mokyklos aktų salėje. Liūdėti nebuvo kada, kadangi kaskart mokinių laukė vis naujos užduotys, išskirtiniai pasirodymai, šokiai ir žaidimai. Stovyklautojai dalyvavo trijuose mini seminaruose.

„Sniego gniūžtėje“ yra ir sportinė dalis – tai olimpiada, kur grupelės stengiasi atlikti užduotis ir tapti geriausiomis.

Paskutinis vakaras – ramybės ir susikaupimo laikas. Žvakių šviesoje, klausydamiesi solinio gitaristo koncerto, dalyviai turėjo galimybę pamąstyti apie tai, ką šioje stovykloje patyrė, kokius žmones sutiko, ką naujo išmoko. Lyriški vadovų pasirodymai, spektakliai, skatino susimąstyti ir pasverti asmenines vertybes.

Stovyklos pabaigoje visų dalyvių laukė įsimintinas atsisveikinimas. Ne vienas nubraukė ašaras, nes teko išsiskirti su naujais draugais. Visi stovyklautojai gavo po voką, kuriame buvo kitų dalyvių laiškai, palinkėjimai ir mintys, kurios neleis pamiršti įspūdingų „Sniego gniūžtė“ akimirkų.

Nusifotografavę ir visi maloniai pavargę, bet laimingi, atsisveikino, nekantriai laukdami kitų susitikimų ir stovyklų, kurios tampa jaunimo gyvenimo dalimi.

 

Daugiau nuotraukų: http://manokrastas.lt/foto/nijole-mazeikaite--sniego-gniuzte-2013

 

Nijolė Mažeikaitė

Socialinė pedagogė

 

Nuotraukos Nijolės Mažeikaitės


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Kviečiame išgirsti, paragauti, pajausti
Reklama