NAUJIENOS

Pilietiškumo mokykla – galimybė įsigilinti į savivaldos problemas ir pasijusti tikrais politikais

Kategorija:

Alytaus miesto savivaldybėje šurmuliavo jaunimas. Čia vyko Pilietiškumo mokyklos projektas, kurio metu jaunieji alytiškiai turi galimybę pasijusti tikrais politikais ir prisidėti prie miesto problemų sprendimo.

Posėdžių salėje susirinkusius Alytaus miesto bendrojo ugdymo mokyklų mokinius, Alytaus kolegijos  studentus ir jaunimo organizacijų atstovus vienai dienai tapusius „tarybos nariais", pasveikino Alytaus miesto  savivaldybės mero patarėjas Romas Jankauskas. Jis kvietė jaunimą įsigilinti į Alytaus miesto savivaldybės tarybos darbą, o svarstant svarbius miesto klausimus vadovautis dviem svarbiais dokumentais – Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu ir Alytaus miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamentu bei linkėjo sėkmingo darbo.

Aktyvų Alytaus miesto jaunimą sveikinęs tarybos narys Dobilas Kurtinaitis sakė: „Linkiu baigus darbą ant Alytaus miesto savivaldybės mero J. Krasnicko darbo stalo padėti visų Jūsų surašytas mintis."

Visą pusdienį Alytaus miesto jaunimas, simuliuodamas Alytaus miesto savivaldybės tarybos darbą, ne tik bando įsigilinti į tarybos narių darbą, iškelti svarbiausias, jų manymu, miesto problemas ir ieškoti sprendimo būdų, bet ir vykdyti partijos veiklos simuliaciją, skirstyti biudžeto lėšas ir vykdyti kitas savivaldybei patikėtas funkcijas.

Pilietiškumo mokykla – tai kasmetinis pilietiškumą skatinantis projektas, kurio tikslas – supažindinti jaunimą su savivaldybėje vykstančiais procesais bei miesto savivaldybės tarybos darbo principais, paskatinti labiau įsigilinti į aktualias savivaldos problemas, sukurti novatoriškus jų sprendimo būdus.

Pilietiškumo mokyklos projektas pradėtas vykdyti 2005 m. Kaune. Iki 2008 m. Pilietiškumo mokykla vyko tik Kaune, o vėliau išplito Vilniuje ir Klaipėdoje. 2009 m.  šis projektas jau buvo vykdomas 12 Lietuvos miestų. Šiemet šiame projekte jau dalyvauja 15 miestų. Nuolat tobulinamo Pilietiškumo mokyklos projekto organizatoriai – Jaunųjų konservatorių lyga – šiemet gali pasigirti ir naujove – visą  šio projekto renginių ciklą vainikuos finalinis etapas, į kurį patekę aktyviausi ir gabiausi projekto dalyviai susitiks Lietuvos Respublikos Seime, jie turės galimybę susipažinti su Seimo narių darbu, simuliuodami darbą frakcijose bei debatus plenariniame posėdyje. Iš Alytaus miesto į finalinį etapą pateks šeši aktyviausi jaunuoliai. Kas jie ir kokios, jaunųjų alytiškių nuomone, yra svarbiausios Alytaus miesto problemos ir galimi jų sprendimo būdai – visa tai  bus išdėstyta jaunimo parengtoje rezoliucijoje, kuri dar šiandien bus įteikta Alytaus miesto savivaldybės merui J. Krasnickui.

 

Viešųjų ryšių skyriaus informacija


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Kviečiame išgirsti, paragauti, pajausti
Reklama