NAUJIENOS

Prognozuojamas ypač intensyvus 2020 m. Atlanto uraganų sezonas

Kategorija:

Miestas:
Teigiama, kad jis gali būti panašus į praėjusių metų, kuomet fiksuota daugiau vardinių audrų nei per įprastą vidutinį sezoną.

NVAA 2020 metų prognozė numato, kad tikėtinas, vardais pavadintų (kuomet vėjo greičiai siekia 63 km/val. ir daugiau), audrų skaičius svyruos nuo 13 iki 19, iš kurių nuo 6 iki 10 gali tapti uraganais (siekia 119 km/val. ar didesnį vėjų greitį).

Per galingąjį 2019 metų Atlanto uraganų sezoną registruota 18 pavadintų audrų, iš kurių šešios buvo uraganai, o tarp jų ir trys didieji uraganai.
Vidutinio uraganų sezono metu susiformuoja 12 vardais pavadintų audrų, iš kurių šešios tampa uraganais, o iš jų trys būna didieji uraganai.

NVAA teigia, kad jų apžvalgos rodo 60% tikimybę, kad tai bus intensyvesnis už vidutinį sezoną, 30% artimo vidutiniam sezonui tikimybę ir vos 10% tikimybę, kad sezonas bus mažiau intensyvus nei įprasta. Agentūra teigia šias prognozes numatanti su 70% užtikrintumu.

Metines Atlanto vandenyno uraganų prognozes skelbia NVAA Klimato prognozių centras – JAV Nacionalinės orų tarnybos padalinys.

Be Atlanto uraganų sezono apžvalgos, NVAA taip pat paskelbė sezoninę uraganų prognozę rytiniam Ramiajam vandenynui ir centriniam Ramiojo vandenyno baseinui.

NVAA 2020 metų uraganų apžvalga skelbiama netrukus po to, kai mokslininkai iš Viskonsino universiteto paskelbė naują tyrimą, kuriame teigiama, kad dėl globalaus šiltėjimo uraganai darosi vis stipresni.
Tyrimas rėmėsi beveik 40 metų palydovinių uraganų vaizdinių analize. Jų rezultatai rodo, kad per paskutinius keturis dešimtmečius uraganai tapo intensyvesniais ir destruktyvesniais.
NVAA aktyvų 2020 metų uraganų sezoną susiejo su dabartiniu Žemės klimatu. 

 Gismeteo.lt 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė
Reklama