NAUJIENOS

Radviliškyje investuojama į pasaulinio lygio saulės parką

Kategorija:

Miestas:
Radviliškiečiai turi pagrindo džiaugtis – jau netrukus Radviliškio rajonas gali tapti lyderiaujančiu Lietuvoje pagal elektros energijos kiekį vienam gyventojui, pagamintą iš atsinaujinančių energijos išteklių. Mat dar šiemet Batkūnuose, Tyrulių seniūnijoje, išaugs 1MW galios saulės elektrinė, kuri švaria, žalia elektra aprūpins artimiausius gyventojus. Investicija į saulės elektrinę sieks 1 mln. eurų, jai statyti ir prižiūrėti bus sukurta iki 20 naujų darbo vietų.
 
Labai simboliška, kad Pasaulinę žemės dieną – balandžio 22-ąją, Radviliškio Nacionalinės žemės tarnybos skyriaus vedėjas Algirdas Gedminas ir UAB „Solarbank“ direktorius Jonas Vašnys Radviliškio rajono savivaldybėje pasirašė sutartį dėl unikalaus, naujausių technologijų saulės parko įrengimo Batkūnuose. Tai ilgo ir nuoseklaus bendro Radviliškio rajono savivaldybės, Nacionalinės žemės tarnybos ir inovacinių energetinių sprendimų bendrovės „Solarbank“ darbo vaisius.
 
„Džiaugiamės suderinę visus žemės nuomos elektrinei formalumus per rekordiškai trumpą laiką. Šiandien Lietuvoje dėl pandemijos trūksta teigiamų naujienų, tad nepaisant sunkmečio visi stengiamės dėti pagrindus geresnėms rajono ir vietos gyventojų gyvenimo sąlygoms krizei pasibaigus“, – kalbėjo Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Mindaugas Pauliukas. „Esame atviri inovatyvioms veikloms, modernumui, ypač tam, kuris padeda išsaugoti mūsų planetą ateities kartoms. Atsinaujinanti energetika – ateities energetika. Esu tikras, kad ši investicija padės į Radviliškio rajoną pritraukti ir daugiau atsakingo verslo atstovų, kuriems rūpi žalioji energetika, ekologija“, – sakė jis.
 
„Šis sklypas, kuriame anksčiau stūksojo apleistas likviduotos žemės ūkio bendrovės gamybinis kompleksas, net išvalytas nuo pastatų nesudomino vietos verslininkų ir ūkininkų dėl likusių žemėje pamatų, bet to, sklypo paskirtis buvo kita, ne žemės ūkio veiklai, o pramonės ir sandėliavimo teritorijoms. Džiaugiamės, kad valstybinė žemė išnuomota 50 metų ir ji tarnaus Radviliškio rajono ir Lietuvos žmonėms bei atsinaujinančios energetikos ištekliams kurti“, – sakė Nacionalinės žemės tarnybos prie ŽŪM Radviliškio skyriaus vedėjas Algirdas Gedminas. Tikimasi, kad Radviliškio rajono teritorijoje bus rasta ir daugiau bendrovę tenkinančių sklypų.
 
Radviliškio savivaldybė naująjį projektą įgyvendina kartu su inovacinių energetinių sprendimų bendrove „Solarbank“, kuri yra numačiusi per ateinančius metus Lietuvoje įrengti 5–6 panašaus tipo elektrines, kaip Radviliškyje.
 
„Radviliškio rajone statysime pažangiausių technologijų 1 MW galios saulės elektrinę su dvipusiais moduliais ir saulės sekimo sistema, kuri leis padidinti elektrinės pajėgumą, palyginati su tradicine saulės elektrine, daugiau nei 35%“, – sako sutartį dėl elektrinės steigimo pasirašiusios bendrovės „Solarbank“ direktorius Jonas Vaišnys.

 
„Solarbank“ įrengs saulės elektrinę bendradarbiaudama su Lietuvos saulės technologijų gamintoju „SoliTek“, kurį pasirinko pagrindiniu elektrinės statybų rangovu. Bendrovė jau turi tokio tipo inovacinių elektrinių statybos patirties – pernai rudenį analogiška elektrinė buvo atidaryta Ukrainoje. Šiandienos duomenimis, ji generuoja 40% daugiau elektros energijos, nei įprasta saulės elektrinė.
 
„Radviliškyje pritaikysime geriausias technologijas ir patirtį, tai nebus tiesiog paprastas saulės parkas. Su saulės sekimo sistema ir dvipusiais saulės moduliais mes pasieksime mažiausią Lietuvoje sugeneruoto vato savikainą.
 
Šioje elektrinėje moduliai šviesiu paros metu automatiškai suksis iš rytų į vakarus, taip išnaudodami daugiau efektyvios saulės energijos ryte ir vakare – kuomet tinkle būna elektros suvartojimo pikas ir ji kainuoja brangiausiai“, - sako „Solarbank“ vadovas Jonas Vaišnys.
 
„Džiaugiamės ir sveikiname Radviliškio rajono savivaldos atstovus, kurie sumaniai įvertino pažangių technologijų nešamą naudą ir toliaregiškai vertina savo krašto vystymąsi. Visi kartu komandoje mes sieksime įrodyti, kad tokia protingai suplanuota investicija, kaip ši, gali paversti regioną lyderiaujančiu atsinaujinančios energetikos srityje visoje Lietuvoje“, – sakė naujos elektrinės rangos bendrovės „SoliTek Cells“ direktorius Julius Sakalauskas.
 
BOD GROUP ir Radviliškio rajono savivaldybės inf.
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė
Reklama