NAUJIENOS

Respiratoriai – vaiko teisių specialistams, darbo inspektoriams

Kategorija:

Miestas:

Lietuvoje plintant koronaviruso infekcijai Socialinės apsaugos ir darbo ministerija rinkoje nupirko dalį reikiamų apsaugos priemonių, kurios nedelsiant skiriamos su šeimomis dirbantiems vaiko teisių apsaugos specialistams, Valstybinės darbo inspekcijos inspektoriams ir Ukmergės rajone įsikūrusių Jasiuliškių socialinės globos namų personalui.

Iš viso Valstybės vaiko teisių apsaugos tarnybai skiriama 800 respiratorių. Vaiko teisių apsaugos specialistų ir ne darbo metu dirbančių budėtojų komandos, vykstančios į šeimas, yra aprūpintos veido skydais, dezinfekuojamais daugkartinio naudojimo apsauginiais kostiumais, antbačiais.

Valstybinės darbo inspekcijos darbo inspektoriams šiuo etapu suteikta 50 respiratorių. Karantino laikotarpiu į patikrinimus darbo inspektoriai vyksta tik išimtinais atvejais pagal pranešimą apie įvykį darbe, dėl kurio darbuotojas patyrė žalą sveikatai ar žuvo.

Ukmergės rajono Jasiuliškių socialinės globos namų personalui ir globotiniams skirta 100 respiratorių ir 40 litrų dezinfekcinio skysčio. Šiuose globos namuose globojami žmonės su proto ar psichikos negalia, dalis jų yra garbaus amžiaus.

Prastėjant situacijai Ukmergėje ir svarstant apie dalinį judėjimo ribojimą siekiama iš anksto pasirūpinti personalu ir gyventojais. Globojamų asmenų lankymas šiuose, kaip ir kituose ministerijai pavaldžiuose, socialinės globos namuose uždraustas nuo karantino pradžios.

Dar laukiama apie 40 tūkst. respiratorių iš tiekėjo Kinijoje ir apie 16 tonų dezinfekcinio skysčio iš tiekėjo Lietuvoje. Šiomis apsaugos priemonėmis bus aprūpinami socialiniai darbuotojai, darbo inspektoriai, kitų socialinės globos namų darbuotojai, vaiko teisių apsaugos specialistai.

„Iki šiol visos ministerijai pavaldžios globos įstaigos yra aprūpintos minimaliais priemonių kiekiais, tačiau jų prireikus užtektų tik kelioms dienoms, todėl ministerija centralizuotai stengiasi parūpinti priemonių rezervą, jei situacija blogėtų. Suprantame medikų, dirbančių pirmosiose linijose poreikius, todėl gavę didesnį kiekį priemonių nedelsiant esame pasiruošę jomis pasidalinti“, - sako Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kancleris Karolis Vaitkevičius. 

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija dar vasario pabaigoje pateikė rekomendacijas globos įstaigoms, tarp kurių yra globotinių lankymo apribojimas, bendrų higienos reikalavimų laikymasis, nurodyti veiksmai, kurių reikia imtis, jeigu koronaviruso simptomai pasireikštų darbuotojui arba įstaigos globotiniui.

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė
Reklama