NAUJIENOS

Roberta Ažukaitė: žinau, ne viena, kuri bijo, nes prieš jas yra naudojamas fizinis, psichologinis, ekonominis smurtas

Kategorija:

Miestas:
Suprantu, kodėl moterys bijo skirtis. Dabar suprantu, kodėl išsiskiria, kai vaikai užauga. Supratau beveik per dvi savaites daugiau nei norėtųsi...

Tada, kai sukaupi visas įmanomas jėgas ir surenki 112 ir tyliai verkdama ir pripažindama savo silpnumą pasakai, kad vyras smurtavo, supranti, kad atėjo galas šiam gyvenimo etapui...
Taip, nublokšta ant žemės galvoji...tiek daug visko galvoji ir priimi sprendimą. Arba dabar, arba niekada. Pasirenki. Supranti, kad vaikas miega ir nieko nemato, mintyse galvoji, kad bent tiek jį apsaugojai... Tačiau vaikas jaučia. Jaučia ir faktą, kas nutiko, ir jaučia, kad mama su tėčiu, kuris laikas nesutaria.

Taip, supranti, kad rizikuoji vaiku, gal ir ne visiškai supranti, kiek daug rizikuoji juo ir savimi, įsiveldama į šį procesą, tačiau pasirenki, nes manai, kad laikas dėti tašką, kad bus geriau atskirai, nes jei būna pirmas kartas, bus ir antras, ir trečias... Juk yra įstatymai, padės... Ir žinot, nė velnio!!!! Niekas nepadeda. Niekas. Vaiko teisių gynimas toks absurdiškas, kad tik norisi bėgt į mišką ir rėkt.

Supranti, koks silpnas esi. Supranti, kad buvimas mama jokių privilegijų neduoda, tik pareigas... Jautiesi, kaip valstybinis donoras, kuris reikalingas vaikams gimdyt, tačiau kritinėje situacijoje, kurioje esi visiškai nekaltas, sukandus dantis priimi sprendimą teisingą vaikui – vaiką iš tavęs išrauna sistema su savo įstatymais teigdama, kad vaikas per pusę...

Suprantu, kad vaiko atimti iš tėčio negalima, niekada tokio plano ir neturėjau. Tačiau keista, kai užfiksuotas faktas dėl smurto artimoje aplinkoje smurtautojui suteikia lygias teises su nukentėjusia mama. O, kas gina mamos teises? Ne moters...mamos? Nuo, kada 3 metukų mergaitei yra saugiau būti su tėčiu, o ne su mama?

Niekada nenorėjau viešumo skandalais. Vyras tą žinojo. Pasistengė...

Rašau, nes žinau, kad tokių, kaip aš, yra ne viena... Ne viena, kuri bijo, nes prieš jas yra naudojamas fizinis, psichologinis, ekonominis smurtas. Vienykimės. Kalbėkim. Neleiskim su mumis taip elgtis.
Nuo šiandien, aš pasisakysiu ne tik savanorystės ir verslumo skatinimo temose, nuo šiandien Aš   kovosiu už moterų ir mamų teises!

Facebook paskyroje Robertos paskleistos mintys sulaukė atsiliepimų. Žinoma, moterų, linkinčių stiprybės.
„Esi be galo stipri, kad išdrįsai kalbėti viešai. Taip padrąsina kitas moteris, kurios patiria tą patį, ieškoti išeities ir nekentėti“, – rašo Dovilė.
„Reikia  daug stiprybės tam pasipriešinti ir dar kalbėti apie tai viešai šitoje aukos kaltintojų valstybėje, kur žmonės dar klausinėja aplinkybių ir sako, kad šis ar panašus smurtas yra pasekmė. Girdi, pati prie to privedei vienu ar kitu savo elgesiu, ir smurtas yra pateisinamas.
Dar labiau džiaugiuosi, kad stoji į kovą prieš tokią nusistovėjusią sistemą. Kovo 8-oji yra labai geras startas tai kovai. Jei yra galimybių, atvyk į Kauną – šiemet moterų solidarumo eitynės ir protestas vyks ten, nes Vilniuje vyksta Kazio mugė, –rašo Sigita Mykolaitytė. –O čia įšokome ir įskandavome Lietuvai adaptuotą Čilės protesto „šokį“, kurį visuotinai skanduosime. Galima pasimokyti, yra subtitrai:
https://www.youtube.com/watch?v=rJ9CuRhVRV8&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3V_bMrP1dwqMI3KUFBdhjtgLFpRwvVC37ihuvLne2uISisY4kwTtQlRug
 
Be sulaukto palaikymo Facebook  paskyroje, labai daug moterų su manimi susisiekė asmeniškai. Tad dabar kartu brandiname mintį sukurti platformą „Neliečiama“, kurioje bus pabrėžiama, kad moteris neliečiama fiziškai, neliečiama ekonomiškai, neliečiama morališkai ir psichologiškai. Ir kitą savaitę jau susitinku su bendramintėmis. Džiugu, kad tarp jų yra ir šalyje gerai žinomos moterys.
 
Roberta Ažukaitė
 

Pinu trispalvę

Žygis Pagramančio regioniniame parke

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė ŠalaševičiūtėReklama